Tag: paris

Bllokohen në Paris 23 mln euro në valixhe diplomatike, vinin drejt...

Një shifër e konsiderueshme me para janë bërë kryefjala e mediave franceze ditën e sotme. Mësohet se janë bllokuar  2 valixhe që përmbajnë 23...

Zjarri shkrumbon ndërtesën në Paris, 8 të vdekur, policia shoqëron një...

Tetë viktima u shënuan nga zjarri i madh që përfshiu një ndërtesë në Paris. Zjarrfikësja njoftoi për viktimat, ndërsa tha se zjarri kishte rënë...

FOTO/Këngëtarja shqiptare zhvishet për 400 mijë ndjekës në Instagram

Të rritësh numrin e ndjekësve, është arritje për VIP-at dhe personazhet e njohura. Për Baby G është më shumë sesa kaq. Kjo pasi arritja e...

Chris Brown nuk i trembet akuzave për përdhunim, vazhdon xhirimet në...

Chris Brown vazhdon të qëndrojë në Paris, pasi policët e lanë atë të lirë. Këngëtari u arrestua pas akuzave të një modele se e...

LAJM I FUNDIT/Shpërthim i madh në Paris, ka viktima dhe të...

Një shpërthim i madh ka ndodhur në qendër të Parisit. Sipas policisë, deri më tani mësohet se ka dëmtime të shumta në një ndërtesë. Mediat...

Çfarë po ndodh në Paris, tymi i zi mbulon kullën Eiffel

Rrugët e Parisit janë ndezur gjatë protestave të "jelekëve të verdha" në Paris, ku si pasojë e djegies së koshave dhe makinave kulla Eiffel...

Sulm me thikë dhe shufër hekuri në Paris, 7 të...

Shtatë persona, përfshirë dy turistë britanikë u plagosën rëndë mbrëmjen e djeshme në Paris pasi u sulmuan nga një njeri i armatosur me thikë...

Sulm me thikë në Paris, 1 i vdekur dhe 2 të...

Një person është vrarë dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë pas një sulmi me thikë në periferi të Parisit të Trappes....

Paris, lirohen pengjet dhe arrestohet agresori

Ka marrë fund një pengmarrje në Paris pasditen e sotme. Policët e armatosur kanë arrestuar pengmarrësin dhe kanë liruar dy pengje pas rrethimit të...

Paris, një personi i armatosur merr peng tre qytetarë

Një njeri i armatosur besohet të ketë marrë peng tre persona në "Rue des Petites Ecuries" në Paris. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur...