Çfarë po ndodh në Paris, tymi i zi mbulon kullën Eiffel

Ndaje

Rrugët e Parisit janë ndezur gjatë protestave të “jelekëve të verdha” në Paris, ku si pasojë e djegies së koshave dhe makinave kulla Eiffel është mbuluar nga një tym i zi.

Ndërkohë policia përdori gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Protestuesit i kanë i kanë vënë zjarrin makinave në rrugët e Parisit. Prej 7 javësh protestuesit në Francë kundërshtojnë politikat tatimore të qeverisë franceze.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje