Paris, një personi i armatosur merr peng tre qytetarë

Ndaje

Një njeri i armatosur besohet të ketë marrë peng tre persona në “Rue des Petites Ecuries” në Paris. Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur policë të armatosur dhe zjarrfikës.

Dëshmitarët thanë se njeriu pretendonte se posedonte një armë dhe një bombë.

Dëshmitari besohet t’i ketë thënë policisë se një peng u “plagos rëndë” pasi ai goditi viktimën. Dy pengjet e tjera, të cilat mund të përfshijnë një grua shtatzënë, janë në gjendje të mirë.

Një gazetar tha se dy pengje ishin marrë në një zyrë të agjencisë reklamuese pranë stacionit “Gare du Nord Eurostar”.

Një burim sigurie në vendngjarje tha se njeriu donte të fliste me ambasadën iraniane dhe qeverinë franceze/o-n

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje