LAJM I FUNDIT/Shpërthim i madh në Paris, ka viktima dhe të plagosur

Ndaje

Një shpërthim i madh ka ndodhur në qendër të Parisit. Sipas policisë, deri më tani mësohet se ka dëmtime të shumta në një ndërtesë.

Mediat e huaja shkruajnë  se shërbimet e emergjencës janë në vendngjarje dhe janë raportuar disa plagosje.

Burime të pakonfirmuara thonë se ka pasur edhe vdekje. Prefektura tha se shpërthimi ndodhi në një furrë buke në Rue de Trevise.

Zyrtarët në Paris thonë se po konfirmohen shumë të plagosur dhe besojnë se shpërthimi është i lidhur me një rrjedhje gazi.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje