Tag: paris

Paris, klienti vret kamarierin vetem per nje gje te parendesishme

Një kamerier në Paris është vrarë me armë zjarri nga një klient i cili raportohet se ishte i xhindosur sepse sanduiçi që kishte porositur...

FOTO/Zjarr në ndërtesën 6-katëshe, 3 të vdekur në Paris

Tre vetë kanë humbur jetën dhe njëri u plagos rëndë pas zjarrit i cili shpërtheu në një ndërtesë në Parisin qendror. Një tjetër nga 27...

FOTO/”Më le pa fjalë”, Armina feston ditëlindjen në Paris, Shkëlzeni bëhet...

Dyshja simpatike Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha gjithmonë janë në qender të vemendjes me historinë e tyre të dashurisë dhe me dedikimet që i...

Parku gjigand i Disneyland në kërkim të princave dhe princeshave, kriteret...

Disneyland Paris është duke kërkuar për princa dhe princesha të reja për t'i punësuar në park gjatë verës. Parku gjigand ka nevojë për 50 njerëz...

Kaos dhe dhunë në protestën e Parisit

Java e 23-të e protestave antiqeveritare të jelekverdhëve në Paris precipitoi të shtunën shumë shpejt në dhunë, zjarr dhe kaos. Mbi 6 mijë persona të...

Ish-presidenti për Katedralen: Shpresojmë që Shqipëria t’i bashkohet kontributit për rindërtimin...

Bujar Nishani, Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, ka reaguar pas lajmit se katedralja e famshme Notre Dame në Paris është djegur nga zjarri. Ish-presidenti...

FOTO/Struktura dhe veprat e Katedrales shpëtojnë, çfarë ka mbetur nga Notre-Dame

Autoritetet në Francë kanë konfirmuar  ditën e sotme,  se struktura e katedrales është "ruajtur", si ashtu dhe  veprat kryesore të artit nga ndërtesa. Në një...

Markat e njohura japin fondet e para për Katedralen e Notre-Dame,...

Presidenti francez Emmanuel Macron u zotua se ai dhe qeveria do të rindërtojnë katedralen mesjetare të Notre-Dame pas zjarrit të madh. Zjarrfikësit arritën të shpëtonin...

VIDEO/ E rëndë, ja si po digjet Katedralja e famshme Notre...

Katedralja Notre-Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Referuar mediave vendase deri në këto momente nuk janë regjsitruar persona të lënduar apo viktima, ndërsa zjarrëfikëset...

LAJMI I FUNDIT/ Përfshihet nga flakët Katedralja Notre-Dame në Paris

Katedralja Notre-Dame në Paris është përfshirë nga flakët. Referuar mediave vendase deri në këto momente nuk janë regjsitruar persona të lënduar apo viktima, ndërsa zjarrëfikëset...