Bllokohen në Paris 23 mln euro në valixhe diplomatike, vinin drejt Shqipërisë

Ndaje

Një shifër e konsiderueshme me para janë bërë kryefjala e mediave franceze ditën e sotme. Mësohet se janë bllokuar  2 valixhe që përmbajnë 23 milionë euro, pothuajse 15 miliardë franga CFA në aeroportin kryesor të Parisit,Charles-de-Gaulle.

Sipas mediave franceze, në pranga ka rënë një shtetas nga Mali në transit për në Malajzi.

Në artikujt raportohet  për valixhe diplomatike të lidhur kështu me shtetin e Malit“, ndërsa aludojnë se kjo shumë do të dërgohej në Shqipëri, i njohur sipas tyre edhe si vend ku pastrohen paratë e pista.

Burime nga policia flasin që dërgesa ishte për Shqipërinë, një vend i njohur si një parajsë tatimore.

Cili personalitet ishte mbajtësi i bagazheve? Autoritetet maleze nuk mund ta thonë atë. Megjithatë, ndërsa valixhet janë diplomatike kjo tregon se kemi të bëjmë me një zyrtar të lartë”, shkruajnë mediat franceze.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje