Zjarri shkrumbon ndërtesën në Paris, 8 të vdekur, policia shoqëron një grua

Ndaje

Tetë viktima u shënuan nga zjarri i madh që përfshiu një ndërtesë në Paris. Zjarrfikësja njoftoi për viktimat, ndërsa tha se zjarri kishte rënë në një ndërtesë 8 katëshe në afërsi të stadiumit të futbollit Parc des Princes.

Gati 30 persona – përfshirë gjashtë zjarrfikës – u plagosën. Një person është në gjendje të rëndë.

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin. Prokurori i Parisit thotë se kjo mund të ketë filluar qëllimisht. Policia ka ndaluar një të dyshuar femër.

Ndërsa zjarri ishte ndezur, një burim policor thotë se dyshohej se po përpiqej të vinhej zjarri një makine të parkuar aty pranë. E dyshuara, e cili jetonte në ndërtesë, thuhet se ishte e dehur dhe se i ka justifikuar veprimet e saj si rezultat i një konflikti me një fqinj.

Zjarri tani është nën kontroll, por numri i të vdekurve mund të rritet ende, njoftoi një zëdhënës i shërbimit të zjarrit për agjencinë e lajmeve AFP.

BURIMI:BBC

DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje