Tag: dua lipa

Konkurrente dhe në pasuri, ja ku renditen Rita Ora dhe Dua...

Së fundmi është publikuar lista e Sunday Times Rich List që rendit këngëtarët më të rinj të pasur në Britani, vend ku prej vitesh...

Rekordi i albumit të Dua Lipas në kohën e pandemisë, zyrtarisht...

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, edhe pse ne kohen e koronavirusit, nuk e ka ndalur suksesin e saj duke rrëmbyer vemendjen e te gjitheve. Albumi i...

Dua Lipa, shfaqet gjigande në tabelën elektronike më të madhe ne...

Nga Beqir SINA - New York NEW YORK CITY : Dua Lipa shfaqet në reklamat e sheshit të famshëm në Times Square qytetin e New...

Dua Lipa e paska tepruar, kritika të forta nga shqiptari i...

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa e tregoi hapur mbështetjen e saj me anë të postimeve në rrjetet sociale, duke u kërkuar ndjekësve të...

FOTO/Gruaja më e bukur në botë shpallet kunata e Dua Lipas

Bella Hadid, kunata e Dua Lipas, pasi kjo e fundit eshte lidhur me tè vëllain, është shpallur gruaja më e bukur në botë. Rezultati...

FOTO/Arsyeja lidhet me të dashurin e ri? Ja vendimi i fundit...

Dua Lipa ka vendosur të "zhduket" nga rrjetet sociale.  Të gjithë ishim mësuar të ndiqnim kengetaren shqiptare nga Instagrami i saj, ku ajo ishte...

FOTO/Të ndarë prej vitesh, aman familjes e Dua Lipas nuk e...

Edhe pse romanca e tyre ishte e shkurter, Ledri Vula vazhdon ende të mbajë shoqërinë me Dua Lipën. Madje, lidhja e shkurtër me Dua...

Dua Lipa zhgënjen fansat, zbulohet diçka jo e zakontë për të

Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne” ka analizuar ndjekësit e llogarive të njerëzve të famshëm në Instagram.Ky institut ka nxjerrë të dhëna shokuese...

FOTO/I dashuri i ri i bën qejfin Duas, ja çfarë bën...

Pas ndarjes nga i dashuri i parë, Dua filloi një tjetër romancë me modelin e njohur Anvar Hadid. Sikurse dhe Isaac dhe  Anvar është...

Na bëjnë krenarë në botë, por këngëtaret shqiptare nuk shkojnë mirë,...

Së shpejti në Kosovë do të mbahet koncerti madhështor, i organizuar nga familja e famshme Lipa, e quajtur Sunny Hill. Dua do të sjellë...