Konkurrente dhe në pasuri, ja ku renditen Rita Ora dhe Dua Lipa

Ndaje

Së fundmi është publikuar lista e Sunday Times Rich List që rendit këngëtarët më të rinj të pasur në Britani, vend ku prej vitesh zhvillojne karrieren e tyre 2 kengetaret shqiptare.

Rita Ora mban vendin e nëntë me një pasuri prej 20 milion paund ndërsa Dua Lipa në vendin e dhjetë me një pasuri prej 16 milion paund.

Ndërsa në vendin e parë është këngëtari Ed Sheeran ku pasuria e tij pati një rritje prej 40 milion dollarësh që do të thotë e gjithë pasuria e tij kap vlerën prej 200 milion paund.

Më poshtë ju paraqesim listën:

1. Ed Sheeran – £200 million
2. Harry Styles – £63 million
3. Niall Horan – £50 million
4. Little Mix – £48 million
5. Louis Tomlinson – £45 million
6. Liam Payne – £44 million
7. Zayn Malik – £36 million
8. Sam Smith – £33 million
9. Rita Ora – £20 million
=. Stormzy – £20 million
10. George Ezra – £16 million
= Dua Lipa £16 million

/DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje