Tag: rita ora

Rrezikojnë falimentimin! Rita Ora dhe Dua Lipa mes artistëve të famshëm...

Ed Sheeran, Sir Paul McCartney, Dua Lipa, Rita  Ora dhe Annie Lennox janë ndër 1,500 firmetaret që kanë nënshkruar një letër të hapur duke...

FOTO/Rita Ora në zi, këngëtarja humb njeriun e dashur

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është zgjuar sot (e enjte) me një lajm të dhimbshëm, kjo pasi gjyshja e saj ka vdekur. Telegrafi...

Konkurrente dhe në pasuri, ja ku renditen Rita Ora dhe Dua...

Së fundmi është publikuar lista e Sunday Times Rich List që rendit këngëtarët më të rinj të pasur në Britani, vend ku prej vitesh...

FOTO/Këngëtares shqiptare era ia nxjerr të gjitha sheshit

Foto shumë sensuale të Rita Orës kanë zene faqet e para të mediave rozë. Kengetarja e cila njihet per guximin e saj, aksidentalisht ka...

Këngëtarja e famshme shqiptare probleme me shëndetin: Po më shkatërron vërtetë

Së fundmi nuk po ndjehet edhe artistja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora. Këngëtarja e njohur po vuan nga një problem nga...

VIDEO/Gëzim në familjen e Rita Orës, arsyeja fitorja e Vetëvendosjes në...

Ka patur reagime të shumta për fitoren e Albin Kurtit, pas zgjedhjeve te parakohshme, te cilat janë parë si shpresë për ndryshimin e pritur...

FOTO/Edhe Rita nuk u rezistoi dot, mini-bikinit ia nxjerrin në pah...

Rita Ora po shijon momentalisht pushime të mrekullueshme në Ibiza dhe nga fotot e publikuara së fundmi mund të themi që këngëtarja po kalon...

Na bëjnë krenarë në botë, por këngëtaret shqiptare nuk shkojnë mirë,...

Së shpejti në Kosovë do të mbahet koncerti madhështor, i organizuar nga familja e famshme Lipa, e quajtur Sunny Hill. Dua do të sjellë...

Fotoja që ndezi rrjetin, Rita Ora tërësisht nudo pranë një mashkulli

Rita Ora nuk njeh limit dhe as rregulla.  Këngëtarja shqiptare me fame boterore njihet per tipin rebel dhe moskokëçarës që ka ndaj dhe ne...

FOTO/Rita Ora “djeg” skenën në Angli, merr surprizën e bukur si...

Këngëtarja shqiptare  Rita Ora i është rikthyer koncerteve duke e quajtur zyrtarisht sezon impenjativ. Ajo është duke vazhduar suksesshëm turneun e saj të koncerteve,...