Tag: dua lipa

Dua Lipa zhgënjen fansat, zbulohet diçka jo e zakontë për të

Instituti britanik për “Performancën e Muzikës Moderne” ka analizuar ndjekësit e llogarive të njerëzve të famshëm në Instagram.Ky institut ka nxjerrë të dhëna shokuese...

FOTO/I dashuri i ri i bën qejfin Duas, ja çfarë bën...

Pas ndarjes nga i dashuri i parë, Dua filloi një tjetër romancë me modelin e njohur Anvar Hadid. Sikurse dhe Isaac dhe  Anvar është...

Na bëjnë krenarë në botë, por këngëtaret shqiptare nuk shkojnë mirë,...

Së shpejti në Kosovë do të mbahet koncerti madhështor, i organizuar nga familja e famshme Lipa, e quajtur Sunny Hill. Dua do të sjellë...

FOTO/Dua Lipa në krahët e dikujt tjetër, kush është i dashuri...

Lidhja e Dua Lipës me Anëar Hadid ka filluar të zyrtarizohet. Dua mesa duket nuk ka preferuar që të qëndrojë shumë gjatë në statusin...

VIDEO/Dua Lipa sjell në Kosovë një tjetër këngëtare me famë botërore

Këngëtarja shqiptarja Dua Lipa do të sjellë në Kosovë një tjetër yll nderkombetar, e famshme në të gjithë botën. Në festivalin e Sunny Hill...

Shënohet rekordi i ri historik i Dua Lipës, këngëtarja sjell DJ...

Dua Lipa i bëri të gjithë krenarë me dy trofetë në Grammy Awards. Ajo është një nga këngëtaret më të famshme dhe më të...

FOTO/Merr fund lidhja e tij me Dua Lipën, Isaac përfundon në...

Këngëtarja Dua Lipa i ka dhënë fund lidhjes me shefin e  njohur të kuzhinës Isaac Carew. Burime për “The Sun” kanë zbuluar se çifti...

Suksesi i radhës nga Dua Lipa, këngëtarja shumë shpejt kthehet në...

Këngëtarja e famshme Dua Lipa gjithmonë sjell vetëm lajme të mira. Pas disa çmimeve serioze dhe prestigjioze që mori, Dua ka arritur rekord të...

FOTO/Blogerja milionere adhuron artisten shqiptare: Vdes t’i dëgjoj këngët e tua

Të gjithë e mbajnë mend dasmën madhështore të saj, sikurse dhe fustanin e gjatë që bëri bujë në rrjetet sociale. E kemi fjalën për Chiara...

Kanye West po përgatit albumin e ri, kërkon bashkëpunim me këngëtaren...

Pas bashkëpunimeve të suksesshme me shumë artistë të njohur, Dua Lipa ka tërhequr dhe vëmendjen e Kanye West. Këngëtari është duke përgatitur albumin e tij...