Tag: dua lipa

Nuk ndalet suksesi! Dua Lipa rrëmben dy çmime të tjera

Rruga e suksesit për Dua Lipën nuk ka ndërmend të ndalet. Këngëtarja shqiptare është vlerësuar në eventin "Global Awards" me dy çmime. Dua Lipa ka...

VIDEO/Dua rrëmben një tjetër çmim të madh, emocionon fansat me veshjen...

Nuk kaloi as një javë nga Grammy Awards, dhe Dua sërish rrëmbeu çmimin tjetër prestigjioz. Së bashku me Dj Calvin Harris, Dua fitoi çmimin për...

FOTO/ Dy yjet e muzikës botërore, urime speciale për Pavarësinë e...

Dy këngëtarët me prejardhje nga Prishtina, me famë botërore janë uruar Kosovën për 11-vjetorin e Pavarësisë. Rita Ora e Dua Lipa, kanë treguar sa...

FOTO/Më në fund Dua Lipa takon binjaken e saj në Londër

Suksesi i jashtëzakonshëm i Dua Lipës u shpërblye me manikinën prej dylli të vetes të saj në muzeun  Madam Tussaud të Londrës. Vetë Dua Lipa...

FOTO/Dua Lipa rrëmben dy çmime të rëndësishme në GRAMMY, ja cilat

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka fituar dy çmime GRAMMY, duke e bërë emrin e saj të sigurtë në tregun ndërkombëtar. Lipa kështu bëhet...

“Rri ti Dua, këta tanët i bëjnë për 3 ditë 10...

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Dua Lipa ka falenderuar ndjekësit e saj në  Instagram për 9 milionë klikimet në këngën e saj të...

FOTO/Emri i Kosovës vendoset në ‘Times Square’ për nder të Dua...

Talenti i këngëtares  Dua Lipa është i veçantë. Lipa ndonëse vetëm 23 vjeçe është e njohur botërisht dhe fama e saj justifikohet me performancat dhe...

Bebe Rexha kërkon të bëjë bashkë në një këngë të gjitha...

Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Ava Max së fundmi, janë katër këngëtaret me origjinë shqiptare, të cilat janë të famshme dhe shumë...

Dua Lipa hyn në histori, bëhet këngëtarja me albumin më të...

Dua Lipa është padyshim ndër femrat më të suksesshme, ndonëse është shumë e re. Talenti i këngëtares me origjinë shqiptare është për t'u vlerësuar. Dua...

VIDEO/Kënga e Dua Lipas na njeh me filmin e ri që...

Është herë e parë që e shohim këngëtaren shqiptare Dua Lipa të vijë me një këngë të tillë. Dua Lipa shihet tejet e fuqishme në...