Lista e plotë e fituesve të MTV VMAs 2020/Dua Lipa rrëmben një trofe, shtohen dhe dy kategori të reja

Kompeticioni MTV Video Music Awards ishte një sukses i vërtetë edhe këtë vit, pavarësisht situatës së vështirë nga pandemia e Covid.

Ariana Grande dhe Lady Gaga kryesuan listën e nominimeve me 9, 7 prej të cilave janë për bashkëpunimin e dyshes “Rain on Me”.

Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë MTV shtoi dy kategori të reja, në nder të muzikës së krijuar gjatë pandemisë:1- videoja më e mirë nga shtëpia dhe performanca më e mirë gjatë karantinës.

Më poshtë do paraqitet lista e fituesëve të mbrëmjes:

Videoja e vitit = The Weeknd – “Blinding Lights”

Artisti i vitit = Lady Gaga

Performanca më e mirë e karantinës = CNCO – Unplugged At Home

Videoja me regjinë më të mirë = Taylor Swift – “The Man” – realizuar nga Taylor Swift

Kinematografia më e mirë= Lady Gaga with Ariana Grande – “Rain On Me” – Cinematography by Thomas Kloss

Realizimi artistik më i mirë= Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” –  realizuar nga Christian Stone

Efektet vizuale më të mira= Dua Lipa – “Physical” – realizuar nga EIGHTY4

Koreografia më e mirë= BTS – “On” – koreografia nga Son Sung Deuk, Lee Ga Hun, Lee Byung Eun

Editimi më i mirë= Miley Cyrus – “Mother’s Daughter” – realizuar nga Alexandre Moors, Nuno Xico/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje