Tag: shpeton

Zjarri i madh në pallat, flet heroi që shpëtoi 4 fëmijët:...

Për pak sa nuk ndodhi një tragjedi, por fatmirësisht, ndërhyrja e një prej banorëve te zonës e shmangu një gjë të tillë. Bëhet fjalë për...

50-vjeçarja përplaset nga një grua, policia tregon detajet e aksidentit në...

Një grua 50 vjeçare është aksidentuar nga një makinë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas policisë, fatmiresisht, gruaja ka shpëtuar mrekullisht,...

Shqipëria shpëton 36 emigrantë afganë në detin Egje

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale njofton se 36 shtetas afganë u shpëtuan nga anija “Oriku” e...

Mjeku shqiptar kthehet në hero, i shpëton jetën të moshuarës pak...

Kjo është historia e bukur që na vjen nga Italia me protagonist një shqiptar, i cili jeton në Perugia. Sokol Berisha është kthyer në hero...

DETAJE/I shpëtoi mrekullisht atentatit, shënjestra është person i rrezikshëm i dënuar...

Detaje të reja janë zbuluar nga atentati i djeshëm në Vlorë ndaj Romario Alirajt, i cili shpëtoi mrekullisht. Shënjestra e atentatit të djeshëm në Vlorë...

Makina merr flakë në ecje, si shpëtoi 27 vjeçarja në Durrës

Një grua ka shpëtuar shëndoshe e mirë teksa makina i mori flakë gjatë ecjes. Makina është djegur plotësisht, ndërsa  Policia e Durrësit konfirmon se u...

VIDEO/Të rinjtë i shkel kamioni, por shpëtojnë mrekullisht

Kamerat e sigurisë në Kinë kanë kapur momentin kur një kamion zuri poshtë dy të rinj me biçikletë.Fatmirësisht kamioni nuk ishte me shpejtësi të...

Ndodh mrekullia në Shkodër/ Bie në pusin mbi 35 metra dhe...

Një 40 vjeçar nga fshati Grudë e Re në Shkodër duket se është me shumë fat, pasi ka arritur të mbijetojë pasi ka rënë...

VIDEO/U izoluan për shkak të baticës, shpëtohen dy peshkatarët në Velipojë

Ndërhyrja në kohë e policisë dhe FNSH-së së Shkodrës, ka bërë të mundur shpëtimin e dy peshkatarëve, të cilët kishin mbetur të izoluar për...

VIDEO/Golem, u fut për të shpëtuar kushëririn 14-vjecar, mbeti vetë i...

Kishin ardhur nga Berati për të kaluar një ditë pushimi, por për pak ishte duke u kthyer në një tragjedi për dy kushërinj në...