Mrekullia ndodh/Një foshnjë nxirret e gjallë nga rrënojat e e avionit që u rrëzua në Pakistan

Ndaje

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një foshnje doli gjallë nga rrënojat e avionit  që u rrëzua në Pakistan.

Kryetari i bashkisë tha që të gjithë 107 pasagjerët në fluturim PK8303 vdiqën pasi avioni u rrëzua pak para se të zbriste në aeroportin kryesor të Karaçi.

Sidoqoftë, disa familajrë kanë pretenduar se ata kanë kontaktuar me të dashurit e tyre  duke thënë se ata janë gjallë.

“Gjëja e  fundit që kemi dëgjuar nga piloti ishte duke thënë se ka një problem teknik,” tha zëdhënësi i PIA, Abdullah H. Khan.

Një zyrtar i lartë i aviacionit civil  tha për Reuters se avioni nuk ishte në gjendje të ulej për shkak të një defekti teknik, por shkaku ende nuk është bërë i ditur.

Aeroplani Airbus A320 me 99 pasagjerë në bord ishte nisur nga qyteti Lahore dhe do të ulej në aeroportin e Karaçit. Pak para uljes në aeroport, avioni u rrëzua në një zonë të banuar. Një kamera amatore ka filmuar momentet e fundit të rrëzimit të aeroplanit. Sipas mediave pakistaneze, deri tani janë nxjerrë të vdekur nga rrënojat 41 persona, por numri pritet të rritet. Ndërkohë, tre pasagjerë kanë shpëtuar mrekullisht.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje