Tag: avioni

Përplasja e papritur me zogjtë në fluturim, avioni me në bord...

Aeroplani “Air Force Two” me të cilin po udhëtonte zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence ka bërë një ulje të detyruar në aeroportin...

Më 22 qershor rinisin të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Rinasit

Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se nga e hëna, më 22 qershor 2020,  hapen të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Rinasit “Nënë Tereza”. Kompanitë duhet...

Mrekullia ndodh/Një foshnjë nxirret e gjallë nga rrënojat e e avionit...

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një foshnje doli gjallë nga rrënojat e avionit  që u rrëzua në Pakistan. Kryetari i bashkisë tha që të...

Linja e parë ajrore që po planifikon rinisjen e disa fluturimeve...

Transportuesi evropian me kosto të ulët Wizz Air ka njoftuar planet për të rifilluar disa fluturime nga Aeroporti Luton në Londër nga 1 maji. Linja...

Tragjedi në kohën e pandemisë/Avioni me mjekë dhe furnizime mjekësore merr...

Një aeroplan i vendosur në Tokio u rrëzua ndërsa po dilte nga Aeroporti Ndërkombëtar Ninoy Aquino në qytetin Filipine të Manila të Dielën, ku...

VIDEO/Stuhia ‘Ciara’ më e forta, avioni lëkundet nga era dhe dështon...

Stuhia e fortë "Ciara" ka goditur gjithe zonën e Britanise se Madhe dhe Evropën veriore, duke arritur deri ne vende si Franca apo dhe...

VIDEO/Pamjet kur avioni në Turqi ndahet në tre pjesë dhe përfshihet...

Një avion i linjes turke u nda ne tre pjese dhe shkaktoi panik tek pasagjeret dhe jo vetem. Bëhej fjalë për avionin e pasagjerëve...

“80 mijë dollarë për secilën viktimë”, Presidenti i Ukrainës çon në...

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelinsky ka konfirmuar se ai po mendon t'i referohet Iranit në Gjykatën Ndërkombëtare për të kërkuar kompensim më të madh për...

FOTO/Nuk ka më diskutim pas pamjeve të reja, 2 raketa iraniane...

Disa pamje të reja tregojnë perfundimisht se Irani eshte pergjegjes për rrëzimin e avionit ukrainas. Në shfaqjen e parë të raketave në horizont të mërkurën...

Nisin arrestimet në Iran për rrëzimin e avionit ukrainas, detajet e...

Në Iran kanë nisur arrestimet për rrëzimin e avionit ukrainas që i mori jetën 176 personave. Gjyqësori në Teheran ka njoftuar për arrestimet, por...