Tag: shpeton

FOTO/E ndjeu më herët rrezikun, qeni pengoi gruan të vizitonte qytetin...

Një histori shume e pabesueshme vjen nga Tawaini, me nje qen i cili e ka ndjere perhapjen dhe rrezikshmerine e virusit në Kinë disa...

Merr flakë makina në Korçë, si shpëtuan çifti me fëmijën 7-vjeçar

Sërish, nje ngjarje tjeter, fatmiresisht pa dëme të mëdha ka ndodhur në Korçë. Një makinë mori flakë në ecje e sipër afër Pazarit të...

LAJM I FUNDIT/Nxirret nga kampi sirian 11-vjeçari shqiptar Alvin Berisha

Eshte nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri, 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha. Referuar mediave në gjuhën arabe mësohet se ai ndodhet në një vend të sigurt. Operacioni i...

Manovrimi i shoferit i shpëtoi jetën prokurorit Ndoj dhe mikut të...

Manovrimi i shoferit të prokurorit Arjan Ndoj i ka  shpëtuar jetën të tre personave që udhëtonin në këtë makinë pasditen e 1 nëntorit. Të tre...

U shtrua me urgjencë në spital, mjekët tregojnë për gjendjen shëndetësore...

Lajm i mirë për avokatin e njohur shqiptar, Maks Haxhia. Dy ditë pasi u shtrua me urgjencë në spital për shkak të një hemorragjie...

FOTO/Shqiptari i shpëton vdekjes, gjysma e kamionit përfundon në greminë

Një shqiptar i ka shpëtuar mrekullisht vdekjes dhe pse u përfshi ne nje aksident të frikshëm. Kamioni me të cilin u aksidentua u përplas...

Zjarri i madh në pallat, flet heroi që shpëtoi 4 fëmijët:...

Për pak sa nuk ndodhi një tragjedi, por fatmirësisht, ndërhyrja e një prej banorëve te zonës e shmangu një gjë të tillë. Bëhet fjalë për...

50-vjeçarja përplaset nga një grua, policia tregon detajet e aksidentit në...

Një grua 50 vjeçare është aksidentuar nga një makinë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas policisë, fatmiresisht, gruaja ka shpëtuar mrekullisht,...

Shqipëria shpëton 36 emigrantë afganë në detin Egje

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale njofton se 36 shtetas afganë u shpëtuan nga anija “Oriku” e...

Mjeku shqiptar kthehet në hero, i shpëton jetën të moshuarës pak...

Kjo është historia e bukur që na vjen nga Italia me protagonist një shqiptar, i cili jeton në Perugia. Sokol Berisha është kthyer në hero...