Pamje nga QSUT, shpëton për mrekulli foshnja 12 ditëshe pas ndërhyrjes në zemër

Ndaje

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se përpos situatës nga Covid, një lajm i mirë është se një bebe vetëm 12 ditëshe ja ka dalë me sukses pas një ndërhyrje.

Manastirliu përmes një postimi në Facebook, shkruan se ndërhyrja delikate është kryer nga ekipi i kardiokirurgjisë në QSUT, ku pavarësisht situatës së vështirë të pandemisë puna vijon pa u ndalur.

Një tjetër ndërhyrje delikate në zemër tek një fëmijë vetëm 12 ditësh është kryer me sukses nga ekipi i talentuar i kardiokirurgjisë në QSUT, ku puna vijon pa u ndalur, megjithë situatën e vështirë të epidemisë.  Erzani i vogël gëzon shëndet të plotë#KrenarePërMjekët”, shkruan Manastirliu.

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/336965110820741/?t=2&v=336965110820741

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje