Tag: shpeton

VIDEO/Të rinjtë i shkel kamioni, por shpëtojnë mrekullisht

Kamerat e sigurisë në Kinë kanë kapur momentin kur një kamion zuri poshtë dy të rinj me biçikletë.Fatmirësisht kamioni nuk ishte me shpejtësi të...

Ndodh mrekullia në Shkodër/ Bie në pusin mbi 35 metra dhe...

Një 40 vjeçar nga fshati Grudë e Re në Shkodër duket se është me shumë fat, pasi ka arritur të mbijetojë pasi ka rënë...

VIDEO/U izoluan për shkak të baticës, shpëtohen dy peshkatarët në Velipojë

Ndërhyrja në kohë e policisë dhe FNSH-së së Shkodrës, ka bërë të mundur shpëtimin e dy peshkatarëve, të cilët kishin mbetur të izoluar për...

VIDEO/Golem, u fut për të shpëtuar kushëririn 14-vjecar, mbeti vetë i...

Kishin ardhur nga Berati për të kaluar një ditë pushimi, por për pak ishte duke u kthyer në një tragjedi për dy kushërinj në...

KPA konfirmon: Adriatik Llalla i shpëton Vetting-ut

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA), vendosi sot, që ish-kryeprokurori Adriatik Lalla nuk do ti nënshtrohet procesit të Vetting-ut. Ky vendim erdhi pas ankimimit...

Babai shqiptar njofton vdekjen e djalit në “Facebook”, mjekët e shpëtojnë...

Një prind nga Mitrovica, para pak minutave, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook e ka shpallur djalin e tij të vdekur. Por i...

VIDEO/ Përplaset me triçiklin për të shpëtuar vogëlushen

Një burrë në Kinë është shndërruar në një hero pasi ka ndërhyrë për t’i shpëtuar jetën një fëmijë 2 vjeç, duke u përplasur me...

FOTO/ Australi, qeni plak i shpëton jetën vogëlushes 3-vjeçare

Policia austriake ka bërë të ditur se një qen, qëndroi një natë të tërë me një vajzë 3-vjeçare që kishte humbur në shkurre. Fëmija,...

VIDEO/ Gruaja rrëzohet keq në akull, heroi i Krishtlindjeve i vjen...

A besoni në heronj? Edhe pse është koha më e zënë e vitit për ta, një burrë i maskuar si Babagjyshi ka provuar se mund...

FOTO/ Foshnja 3-muajshe i shpëton mrekullisht furisë së motit

Në një situatë kritike dhe të rëndë përmbytjesh në të gjithë vendin, vjen më në fund edhe një lajm i mirë. Kjo foshnje 3-muajshe që...