FOTO/E ndjeu më herët rrezikun, qeni pengoi gruan të vizitonte qytetin kinez duke i grisur pasaportën

Ndaje

Një histori shume e pabesueshme vjen nga Tawaini, me nje qen i cili e ka ndjere perhapjen dhe rrezikshmerine e virusit në Kinë disa jave me pare.

Sipas mediave, më 13 janar, pronarja e qenit te quajtur Kim,  u kthye në shtëpi duke parë që pasaporta e saj ishte bere copa e copa.

Fillimisht, kur situata e koronavirusit nuk ishte aq e rëndë, gruaja planifikoi të udhëtonte në Wuhan në fund të janarit me familjen e saj. Teksa kishte pare pasaportën e shkaterruar, gruas i kishte ikur truri fillimisht.

Por pas disa ditësh, ajo pa nga lajmet se rastet e raportuara të koronavirusit në Wuhan ishin rritur në mënyrë drastike dhe ishte përhapur në vende të ndryshme. Kështu që ajo sot i është mirënjohëse qenit të saj që e ndihmoi të shmangte prenotimin e një udhëtimi në qytetin vdekjeprures./DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje