Mrekullia me foshnjën, shërohet nga koronavirusi pa asnjë mjekim!

Ndaje

Në kushtet kur koronavirusi ka mbërthyer mijëra njerëz ne vende të ndryshme, ka dhe raste plot shpresë.

Mwsohet se një foshnje 17 ditëshe e ka marrë veten plotësisht nga koronavirusi i ri në Kinë pa asnjë lloj mjekimi. Bebja lindi në Wuhan, nga një nënë e sëmurë, por edhe pse Covid 19 iu përcoll dhe fëmijës, ajo sot gëzon shëndet të plotë, shkruajnë mediat britanike.

Foshnja tashmë ka dalë nga spitali dhe gjendja e saj është shumë e mirë. Vajza u transferua në Spitalin Pediatrik të Wuhanit ditën që lindi dhe shumë shpejt u pa se ajo e kishte bartur sëmundjen nga nëna. Duke qenë se simptomat nuk ishin të forta, mjekët vendosën të mos i administronin mjekime dhe e lanë që trupi i fëmijës të luftonte vetë me virusin.

“Foshnja nuk kishte vështirësi në frymëmarrje, as kollë e as temperaturë të lartë, ndaj dhe nuk nxituam me trajtimin mjekësor”, tha Dr Zeng Lingkong, kreu i pavionit të të porsalindurve në këtë spital.  Madje sipas tij, fëmija është rritur mirë e ka pasur dhe një shtim të kënaqshëm në peshë.

Më herët doktorët e kanë parashtruar të sigurt faktin se fëmijët janë shtresa  e cila nuk vuan nga koronavirusi dhe ne rastin me te mire e luftojne pa mjekim.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje