Tag: Koronavirusi

Mësues të prekur nga Covid, Ministria reagon: Te Emin Duraku mësimi...

Pavarësisht situatës shqetësuese së krijuar me Covid-19, Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit parauniversitar ka reaguar duke deklaruar se në shkollën 9-vjeçare “Emin Duraku” në...

Denoncimi i PD: Shkolla ‘’Emin Duraku’’ vatër e rrezikshme e COVID-19,...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga...

“Ata që e kanë kaluar COVID-in nuk duhet të shqetësohen”, Epidemiologu...

Të gjithë personat që e kanë kaluar COVID-19 nuk duhet të shqetësohen për rikthimin e sëmundjes. Duke iu referuar një studimi të kryer nga Universiteti...

Basha thirrje qeverisë dhe i rikujton disa kërkesa themelore: Ja pse...

Lideri i opozitës Lulzim Basha në një konferencë për mediat u shpreh se një nga arsyet e përhapjes së COVID-19 është mungesa e testimeve. Gjatë...

Lajme të mira/Asimptomatik, simptomatik dhe rastet e rënda, epidemiologu zbulon kur...

Epidemiologu, Ilir Alimehmeti ka analizuar serish situatën e COVID-19 në vend. Në rrjetin social “Facebook” epidemiologu ka dhënë detaje se kur rastet asimptomatike, rastet e...

Qyteti grek pranë Shqipërisë hyn në karantinë, në alarm për rastet...

Greqia po përballet me një valë të dytë infektimesh me koronavirus. Kozani, qyteti pranë Shqipërisë është zona e parë që futet në nivelin më...

Basha thirrje mediave: Mos censuroni lajmin për grabitjen me inceneratorë

Kreu i PD-së Lulzim Basha është i pari që e ka respektuar vendimin e qeverisë për ta bërë të detyrueshme maskën në çdo ambient....

Humb jetën nga koronavirusi gazetari dhe historiani shqiptar, miqtë prekin me...

Është ndarë nga jeta pas një beteje të vështirë me Covid-19, gazetari dhe historiani shqiptar, Nuri Dragoi. Ai ka qenë botues i disa librave dhe...

Infektohet me COVID djali i presidentit Trump, Zonja e Parë jep...

Barron Trump, djali i presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka qenë i infektuar me koronavirus, bëri të ditur nëna e tij –...

E fiksuar pas shëndetit, modelja shqiptare bën 30 teste për koronavirusin

Modelja e njohur shqiptare, Vildane Zeneli e ka kryer plot 30 herë testin e Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo, përmes...