Tag: Koronavirusi

FOTO/SHBA pati përparësi gjatë pandemisë së koronavirusit, pse ndryshon nga vendet...

Dy ditë pasi SHBA regjistroi rastin e parë të koronavirusit, Donald Trump tha se situata ishte "plotësisht nën kontroll" dhe siguroi publikun se "do...

Koronavirusi/Dy infermierët ushtarakë shqiptarë dekorohen në Aeroportin Ndërkombëtar të Kabulit

Dy infermierë ushtarakë shqiptarë kane marre nje dekorate nga komandanti turk i bazës së tyre në Aeroportin Ndërkombëtar të Kabulit për kontrubutin e tyre...

LAJM I FUNDIT/Tirana me raste të tjera, QSUT vatra e rrezikshme...

12 personel mjekesor te infektuar ne QSUT, pa simptoma ne 24 oret e fundit. Burime nga ministria e Shendetesise, bejne me dije se  jane...

QSUT vatër e rrezikshme, zbulohen raste të reja në radhët e...

Janë zbuluar dhe 12 raste të reja me Covid-19 në radhët e personelit mjekësor në QSUT, zinxhir i rasteve që u konfirmuan edhe dje...

Ministria e Shëndetësisë thirrje 4 kategorive të rriskuara nga Covid-19, ja...

Ministria e Shëndetësisë ka listuar të gjitha kategoritë e rriskuara nga Covid-19 duke treguar edhe masat që duhet të respektojnë për të shmangur infektimin. Kush...

Shteti i parë që po nxjerr pasaportën e imunitetit, por OBSH...

Estonia ka filluar testimin e një prej pasaportave të para të imunitetit dixhital në botë ne perpjekje per te lejuar vijimin normal te jetes. Pasaportat...

Rastet e infektimit me koronavirus në spital, Spahia: Dështimi i pushtetit...

Brenda 24 oreve te fundit, pati nje shtim te rasteve me koronavirus, ku 13 prej tyre ishin brenda spitalit te QSUT me paciente dhe...

Japonia me plan konkret për të shpëtuar turizmin, mbulon gjysmën e...

Pasi pandemia goditi fort ekonomine e shume shteteve, ketu nuk mbetet prapa as turizmi, sektori qe shume shteteve iu jep te ardhura kolosale dhe...

QSUT vatër tjetër shqetësuese infeksioni, të prekur me koronavirus 2 mjekë...

Diten e sotme, burimet nga ministria e shendetsise, konfirmuan se vatra me e rrezikshme dhe e vetme e infeksionit, eshte  Tirana. Brenda 24 oreve,...

LAJM I FUNDIT/Tirana e vetmja vatër e rrezikshme, shtohen rastet me...

Minsitria e Shendetsise njofton se numri i te prekureve vijon te rritet, dhe kjo ndodh vetem ne Tirane, pasi ne qytete te tjera nuk...