Tag: shpeton

LAJM I FUNDIT/Nxirret nga kampi sirian 11-vjeçari shqiptar Alvin Berisha

Eshte nxjerrë nga kampi Al-Hol në Siri, 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha. Referuar mediave në gjuhën arabe mësohet se ai ndodhet në një vend të sigurt. Operacioni i...

Manovrimi i shoferit i shpëtoi jetën prokurorit Ndoj dhe mikut të...

Manovrimi i shoferit të prokurorit Arjan Ndoj i ka  shpëtuar jetën të tre personave që udhëtonin në këtë makinë pasditen e 1 nëntorit. Të tre...

U shtrua me urgjencë në spital, mjekët tregojnë për gjendjen shëndetësore...

Lajm i mirë për avokatin e njohur shqiptar, Maks Haxhia. Dy ditë pasi u shtrua me urgjencë në spital për shkak të një hemorragjie...

FOTO/Shqiptari i shpëton vdekjes, gjysma e kamionit përfundon në greminë

Një shqiptar i ka shpëtuar mrekullisht vdekjes dhe pse u përfshi ne nje aksident të frikshëm. Kamioni me të cilin u aksidentua u përplas...

Zjarri i madh në pallat, flet heroi që shpëtoi 4 fëmijët:...

Për pak sa nuk ndodhi një tragjedi, por fatmirësisht, ndërhyrja e një prej banorëve te zonës e shmangu një gjë të tillë. Bëhet fjalë për...

50-vjeçarja përplaset nga një grua, policia tregon detajet e aksidentit në...

Një grua 50 vjeçare është aksidentuar nga një makinë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas policisë, fatmiresisht, gruaja ka shpëtuar mrekullisht,...

Shqipëria shpëton 36 emigrantë afganë në detin Egje

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka me anë të një postimi në rrjetet sociale njofton se 36 shtetas afganë u shpëtuan nga anija “Oriku” e...

Mjeku shqiptar kthehet në hero, i shpëton jetën të moshuarës pak...

Kjo është historia e bukur që na vjen nga Italia me protagonist një shqiptar, i cili jeton në Perugia. Sokol Berisha është kthyer në hero...

DETAJE/I shpëtoi mrekullisht atentatit, shënjestra është person i rrezikshëm i dënuar...

Detaje të reja janë zbuluar nga atentati i djeshëm në Vlorë ndaj Romario Alirajt, i cili shpëtoi mrekullisht. Shënjestra e atentatit të djeshëm në Vlorë...

Makina merr flakë në ecje, si shpëtoi 27 vjeçarja në Durrës

Një grua ka shpëtuar shëndoshe e mirë teksa makina i mori flakë gjatë ecjes. Makina është djegur plotësisht, ndërsa  Policia e Durrësit konfirmon se u...