Tag: trump

Vala e dytë e koronavirusit, Trump i vendosur dhe i prerë:...

Presidenti Donald Trump të enjten tha se nuk do te lejoje mbylljen e vendit, nëse Sh.B.A goditet nga një valë e dytë e infeksioneve...

Trump i vë ultimatum OBSH-së: Keni 30 ditë kohë të bëni...

Presidenti amerikan Donald Trump i shkroi një letër urgjente shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke e akuzuar se ka...

Trump ndërron sërish shifrat lidhur me viktimat e mundshme nga COVID-19,...

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se rreth 100,000 njerëz mund të vdesin nga koronavirusi në SH.B.A. Duke folur në një lidhjue virtuale dy-orëshe, zoti...

“Po rihapim vendin”, Trump del kundër protokolleve: Distancimi fizik do të...

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se udhëzimet e qeverisë federale për distancimin fizik të vendosura për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit do të shuhen...

Ideja e rrezikshme dhe e çmendur e Donald Trump: Të injektohet...

Gjatë konferencës së djeshme për shtyp në Shtëpinë e Bardhë presidenti Donald Trump ftoi shkencëtarët të testojnë përdorimin rrezeve ultravjollcës dhe injeksioneve me dezinfektuesve...

Lotaria Amerikane pezullohet për 60 ditë, kategoritë dhe përjashtimet pas urdhërit...

Presidenti Trump e ka nënshkruar përfundimisht urdhërin ekzekutiv të Mërkurën duke kufizuar disa kategori të imigrantëve nga hyrja në Shtetet e Bashkuara për 60...

Shteti amerikan hedh në gjyq drejtuesit e vendit aziatik: “Kina gënjeu...

Shteti amerikan i Misurit të martën (21 Prill) paditi udhëheqjen e Kinës mbi COVID-19, duke kërkuar shpjegime mbi atë që e përshkroi si mashtrim...

Trump zbulon pak nga plani për ndalimin e emigracionit, kush do...

Të hënën natën, Presidenti Donald Trump u zotua se do të pezullojë emigracionin në Shtetet e Bashkuara gjatë shpërthimit të koronavirusit. Të martën, ai...

Çfarë mund të mësojë Donald Trump nga Angela Merkel, për trajtimin...

Presidenti Donald Trump tronditi jo vetëm amerikanët por edhe botën me insistimin e tij këtë javë kur deklaroi në lidhje me ekonominë e vendit...

Trump nuk tërhiqet, ndalon fondet për OBSH: Dështuan në detyrat themelore

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka bërë të ditur se vendi i tij po ndërpret fondet për Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) në mes...