Tag: trump

Irani lëshon një urdhër arresti, kërkon ndihmë nga Interpol për të...

Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump dhe dhjetëra të tjerëve që...

Trump zgjat pezullimin për emigracionin deri në dhjetor

Administrata e Presidentit Trump tha të hënën se ka vendosur të zgjasë ndalimin e lëshimit të kartave jeshile jashtë territorit të Shteteve të Bashkuara...

Zgjedhjet Presidenciale, zyrtarizohet kundërshtari i Trump

Joe Biden ka fituar zyrtarisht nominimin e Partisë Demokratike për të kandiduar perballe Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të nëntorit. Ai tha në Twitter se...

Trump i heq vizën OBSH-së, fondet kalojnë te organet e tjera

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se po i jep fund marrëdhënieve te SHBA me Organizatën Botërore të Shëndetit (OBSH). Presidenti ka akuzuar OBSH që...

DETAJE/Urdhri ekzekutiv që shënjestron rrjetet sociale, pse Trump e firmosi menjëherë

Presidenti amerikan, Donald Trump, firmosi të enjten urdhrin ekzekutiv që ripërkufizon mbrotjen ligjore që gëzonin rrjetet sociale. Urdhri u firmos vetëm dy ditë pasi...

Live para mediave, sekretarja aksidentalisht zbulon të dhënat nga llogaria bankare...

Përpjekjet për të nxjerrë në pah veprimet bujare te Donald Trump gjatë kohës së tij në detyrë, padashje i shkaktuan atij probleme. Kjo pasi sekretarja...

Vala e dytë e koronavirusit, Trump i vendosur dhe i prerë:...

Presidenti Donald Trump të enjten tha se nuk do te lejoje mbylljen e vendit, nëse Sh.B.A goditet nga një valë e dytë e infeksioneve...

Trump i vë ultimatum OBSH-së: Keni 30 ditë kohë të bëni...

Presidenti amerikan Donald Trump i shkroi një letër urgjente shefit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) Tedros Adhanom Ghebreyesus, duke e akuzuar se ka...

Trump ndërron sërish shifrat lidhur me viktimat e mundshme nga COVID-19,...

Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar se rreth 100,000 njerëz mund të vdesin nga koronavirusi në SH.B.A. Duke folur në një lidhjue virtuale dy-orëshe, zoti...

“Po rihapim vendin”, Trump del kundër protokolleve: Distancimi fizik do të...

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se udhëzimet e qeverisë federale për distancimin fizik të vendosura për të kontrolluar përhapjen e koronavirusit do të shuhen...