Ekzaltohet Trump, hedh maskën gjatë tubimit: Dua t’iu puth të gjithëve

Dashuria është në ajër – dhe kështu është COVID-19.

Presidenti Trump u tha mbështetësve në Florida të hënën në mbrëmje se ai donte t’u jepte të gjithëve “një puthje të madhe” pasi këmbënguli në mënyrë të gabuar se ai ka krijuar imunitet kundër koronavirusit.

Unë e kalova atë dhe tani ata thonë se jam imun. Ndihem kaq i fuqishem. Do të eci atje, do të puth të gjithë në atë audiencë, “tha Trump në skenë gjatë tubimit të tij të parë pasi u diagnostikua me virusin më 1 tetor.

Pretendimet e pamatura të Trump bien ndesh me udhëzimet nga agjencitë federale të shëndetit publik, përfshirë Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

CDC thotë se nuk ka asnjë provë që imuniteti mund të zhvillohet dhe kur ka kaluar infektimi me COVID-19.

Në fakt, CDC thotë se duhet të supozohet se imuniteti nuk është i mundur, pasi studiuesit kanë zbuluar se njerëzit mund të kapin virusin vdekjeprurës më shumë se një herë.

Presidenti Donald Trump hodhi masken në turmë ndërsa veproi dhe gabim lidhur me keshillat qe po i jepte publikut.

Edhe pse nuk mbante një maskë teksa sapo e ka marre veten nga infektimi, Trump i nxiti mbështetësit e tij në tubimin e së hënës të “dilnin” më shumë. Nje keshille e çmendur, kjo pasi numri i vdekjeve të koronavirusit në SHBA ka shkuar mbi 215,000.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje