Ministri i jashtëm gjerman boton foton e turpërimit që Trump i bëri Vuçiçit: Koha për diplomaci serioze

Ndaje

Ka disa zera qe e akuzojne presidentin Donald Trump, se perdori Kosoven dhe Serbine per fushaten e tij elektorale, dhe se ishte nje marreveshje qe me shume u be per dukje.

Dhe per kete gje, kane dale foto te ndryshme qe tregojne menyren sesi eshte mbajtur marreveshja. Ministri i Gjermanisë për Europën, Michael Roth, e ka quajtur turpëruese mënyrën se si është trajtuar presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, nga presidenti i SHBA-ve, Donald Trump. Fjala është për mënyrën se si Trump e ka ulur në një karrige përballë vetes, presidentin serb.

Roth ka shpërndarë në llogarinë e tij në Twitter një postim ku shihet Vuçiç i ulur përballë Trump, sipër së cilit ka shkruar “e turpshme”. Në postimin e shpërndarë nga Roth thuhet se një gjë e tillë nuk do të ndodhte në Bruksel ndaj asnjë lideri të Ballkanit.
Lini një Përgjigje

“Poshtërim pa aspak shfaqje të respektit. Kjo nuk do të ndodhte në Bruksel ndaj asnjë lideri të Ballkanit. Që është një gjë shumë e mirë. Tani t’i kthehemi diplomacisë serioze (që nuk ka të bëjë me zgjedhjet e ndonjë vendi)”, thuhet në postimin që i ka bërë retweet Roth.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje