Tag: trump

Presidenti Trump urdhëron dërgimin e ndihmave në Itali: Është aleati ynë...

Presidenti amerikan Donald Trump të Premten urdhëroi zyrtarët e lartë të administratës amerikane të ndihmojnë Italinë në luftimin e koronavirusit të ri duke siguruar...

Kryeministrit anglez i nevojitet shumë oksigjen, Trump pritet të dërgojë ilaçin...

Prej më shumë se dhjetë ditësh kreu i qeverisë britanike vazhdon të ketë simptoma dhe së fundmi gjendja e tij u përkeqësua. Johnson ndodhet...

Shteti me më shumë të infektuar, Trump zgjat masat e marra...

Presidenti Donald Trump  në kuadër të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit është shprehur se vendimet si distancimi social etj, do...

Trump del ‘kundër rregullave’: Amerika do hapet së shpejti, njerëzit do...

Presidenti amerikan, Donald Trump u zotua se SHBA do të hapet shumë shpejt. Trump tha se vendi do i kthehet jetës normale, duke izoluar vetëm...

E sugjeroi Trump, vdes pacienti i cili përdori ilaçin e malarjes...

Një burrë nga Arizona vdiq pas vetë-mjekimit me klorokinë për të trajtuar koronavirusin. Një burrë i zonës Phoenix ka vdekur dhe gruaja e tij është...

Koronavirusi/Trump pezullon fluturimet nga Evropa

Presidenti Trump tha se do të pezullojë për 30 ditë të gjitha udhëtimet nga Evropa për në SHBA, duke filluar nga e premtja në...

Keshilli i Ambasadoreve te Shqiperise, leter Trampit per Kosoven

Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë i shkroi një letër në fund-javë presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ku theksoi rëndësinë që ka mbështetja amerikane...

Izolohen mbi 3500 persona në anije, disa të infektuar nga koronavirusi,...

“The Guardian” shkruan sot se ekuipazhi dhe pasagjerët nga më shumë se 50 shtete të botës kanë ngelur të bllokuar në një anije të...

Trump në konferencë para gazetarëve: Fola me mjekët, vaksina gati shumë...

Presidenti Donald Trump dëshiron që Amerika të dijë se po bën një punë të shkëlqyeshme për të mbajtur jashtë koronavirusin.Presidenti foli në një konferencë...

DETAJE/Kosova dhe Serbia firmosin marrëveshjen e fluturimeve, Trump e konsideron fitoren...

Në një postim në Twitter të hënën në mbrëmje, Presidenti Trump shkruante: “Të gjithë thoshin se nuk bëhej dot. Por për herë të parë në...