Live para mediave, sekretarja aksidentalisht zbulon të dhënat nga llogaria bankare e Trump

Ndaje

Përpjekjet për të nxjerrë në pah veprimet bujare te Donald Trump gjatë kohës së tij në detyrë, padashje i shkaktuan atij probleme.

Kjo pasi sekretarja e tij për shtyp u shfaq para mediave, duke zbuluar detajet personale të llogarise bankare së presidentit amerikan.

Në një konferencë për shtyp të Premten, Kayleigh McEnany njoftoi se Trump do t’i dhurojë çekun e tij tremujor të pagave Departamentit të Shëndetit dhe Shërbimeve Njerëzore “për të mbështetur përpjekjet që janë ndërmarrë për të përballuar, përmbajtur dhe luftuar koronavirusin”. Deri më tani, kaq e lavdërueshme.

Sidoqoftë, kur ajo tregoi fleten nga banka prej 100,000 dollarë për reporterët e Shtëpisë së Bardhë, ajo pa dashur zbuloi te plotë të gjitha detajet bankare të Trump.

Një zyrtar i administratës i tha New York Times se duke pasur detaje të tilla, vihet në rrezik një llogari bankare per qellime hakmarrje ose përdorimi nga të tjerët. Detajet përkatëse në kontroll janë grumbulluar nga fotografia e hedhur dhe ne media.

/DRONI.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje