Tag: detajet

VIDEO/Mediat greke nxjerrin pamjet: Si u kap skafi shqiptar me 2...

Kapja e një sasie të madhe droge me origjinë të dyshuar nga Shqipëria është një ndër lajmet kryesore në rubrikën e kronikës së zezë...

DETAJE/Naftëtarët e Ballshit përplasen me policinë, hyjnë më forcë në uzinë

Ish-deputeti Luan Baçi eshte ndalur tek tre greviste te cilet prej me shume se 10 ditesh jane duke qendruar pa ngrene dhe te mbyllur...

EMRI/ Kërcënoi me armë biznesmenin, arrestohet 32-vjeçari i rrezikshëm

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 32 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprat penale “vrasja me paramendim” e mbetur...

Atentati në Shkodër/Burimet: Shefi i policisë bashkiake ka një predhë në...

Shefi i Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj vijon të jetë nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës. Sipas Ora News, 39...

Katër të arrestuar në Tiranë, një prej tyre i shpallur në...

Katër të arrestuar për vepra të ndryshme penale në Tiranë, një prej tyre i shpallur në kërkim. -Në vijim të punës për kapjen e personave...

Tërmeti që lëkundi vendin gjatë natës, Ministria e Mbrojtjes jep detajet

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që u regjistrua gjatë natës në vend. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, tërmeti është pasuar nga 42...

Dalin detajet e sherrit që ‘zgjoi’ Elbasanin në mesnatë: U dehën...

Policia e Elbasanit ka dhënë informacionin e parë për sherrin në mesnatë. “Nën efektin e pijeve alkoolike, prishën qetësinë publike si dhe dëmtuan ambientin...

I pari që firmoset pas vitit 1992/Çfarë përmban Memorandumi i Bashkëpunimit...

Shqipëria dhe SHBA kanë nënshkruar në Tiranë një memorandum për bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve. Teksa ndodhej në një vizitë zyrtare nënsekretari i  SHBA-së...

I riu masakrohet me thikë, policia arreston adoleshentin, zbardhen detajet e...

Një 16 vjeçar është arrestuar dhe një tjetër është proceduar penalisht nën akuzën vrasje me dashje të mbetur në tentativë. Sipas policisë është ndaluar i...

Tiranë/Arrestohen 6 persona për vepra të ndryshme penale

Arrestohen në flagrancë 6 shtetas dhe procedohen penalisht 2 shtetas të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Burime nga policia bejne me dije se eshte...