Shifrat në rënie dhe epidemia nën kontroll, por vihet shiriti në hyrje të parkut të liqenit në Tiranë

Ndaje

Koronavirusi patjeter qe ishte dhe mbase eshte ende kercenim per jetet e njeriut. Por u be disa muaj dhe kohe qe qytetaret bashkejetojne me kete virus dhe mesa duket po ia dalin.

Kete e thone shume mire shifrat qe ministria e shendetesise jep me zell çdo mengjes dhe me 175 raste aktive, shumica jo te shtruar ne spitale, nje person i thjeshte pa titull mjek, do te mund te kuptonte se situata eshte e qendrueshme.

Ajo çka qytetaret nuk e suportojne dot eshte kur flitet dhe veprohet ne emer te koronavirusit dhe luhet me lirine e qytetareve.

Shifrat jane optimiste, por qeveria vendosi mbylljen dhe kete fundjave dhe daljen me orare sipas oreksit politik.

Pasi komuniteti mysliman e fitoi betejen me vendimin e nxituar te kryeministrit per te mbyllur besimtarer te dielen ne falje e namazit, eshte ndermarre nje tjeter nisme per te mos lejuar mbylljen e parkut te liqenit ne Tirane.

Sot pa u kuptuar dhe bere zhurme, eshte vendosur shirit ne hyrje tek Garda, dhe kesisoj i mbyllet mushkria e vetme ne kryeqytet pensionisteve dhe femijeve.

Epidemiologet keshillojne fort daljen ne diell, larjen ne uje te kripur dhe ajrosjen per ti bere mire shendetit mendor, por kryeministri ende nuk e sheh te arsyeshme dhe pse flet gjthe kohes per hapje. Deri kur do vazhdoje keshtu?

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje