Tag: reagimi

Ndërtimi i rrugëve me PPP, ish-ministri paralajmëron Ramën: Ja pse mund...

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të çelur garën e ndërtimit me PPP të segmentit Morinë-Fier. Arben Malaj e ka quajtur...

‘E thonë dhe raportet”, Tabaku: Shtatë vite korrupsion u kanë kushtuar...

Teksa adreson gjithmone problemet e shumta lidhur me ekonomine e vendit, ish-deputetja Jorida Tabaku, teksa ben llogarite, thote se plot 7 vite korrupsion u...

Ish-deputeti fut qeverinë në rekordet Guiness: Çfarë dimë dhe nuk dimë...

Ka kritika te forta nga ana e opozites, persa i perket menaxhimit te situates ne ditet e fundit, me raste te shtuara dhe shtrime...

“Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit”, flet Rama për herë të parë:...

Kryeministri Edi Rama ka folur per here te pare në Kuvend mbi njoftimin e djeshëm për aktakuzën ndaj Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim...

PD: Venecia frenoi tentativat antidemokratike të kryeministrit, 15 kushtet janë për...

PD ka reaguar përmes nënkryetarit Edmond Spaho, lidhur me opinionet e Komisionit të Venecias lidhur me Gjykatën kushtetuese si edhe ligjin ‘Antishpifje’. Në një deklaratë...

Vasili kërkon ‘ndëshkimin’ e Ramës: Nxorri emrat e vëllezërve Budina, ...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ashpër në lidhje me reagimin e kryeministrit Edi Rama, i cili publikoi emrat e dy vëllezërve Budina,...

Çaf-Çufi modern i Shahinit dhe pedagogët ‘anakronikë’

*Nga Luçiano Boçi Ministrja me një njohje nën mesatare të gjuhës letrare shqipe, ka sulmuar në mënyrë të padenjë me një status të denjë për...

QSHA pranon gabimet në tezën e Letërsisë: Ishin të qëllimshme

Pas ankesave të shumta nga ana e maturantëve por edhe interpretimeve të ndryshme kritike të bërë nga ekspertë të fushës, ka ardhur edhe një...

Basha viziton bizneset në Kamzë, zbulon 2 prioritetet e tij dhe...

Kryetari Lulzim Basha takoi gjate dites se sotme qytetare dhe sipermarres ne Kamez. Në Kamëz, sipas Bashes, jane të zhytur në varfëri, të braktisur nga...

“Maturantët në protestë”, Ish-deputeti jep arsyet: Revoltë e sinqertë, kanë zemërim...

Ish-deputeti Luçiano Boçi ka njoftuar se maturantet 18-vjeçarë shqiptarë shume shpejt  zbresin në shesh për protestë. Ne nje reagim ne rrjetet sociale Boçi thotë...