Tag: reagimi

“Mos e kthe 25 Prillin në referendum”, Rama i përgjigjet Metës:...

Pas komunikimit me median të presidentit Ilir Meta ka reaguar kryeministri Rama: Rama në rrjetet sociale shkruan: “Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria...

Denoncimi i PD: Shkolla ‘’Emin Duraku’’ vatër e rrezikshme e COVID-19,...

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga...

“Bllokuan planin tonë për trajtimin e mbetjeve sepse donin mafian e...

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “ABC-ja e mëngjesit”, kryedemokrati Lulzim Basha, foli për PPP dhe koncensionet korruptive, ndërsa u shpreh se do ti...

Meta: U shkel 5 Qershori, por do t’i jap edhe një...

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim ambasadoren e Francës, Sh.S.Znj Christina Vasak, pasi kjo e fundit ka përfunduar misionin e saj në...

Premtimi i Ramës për fermerët, PD: Në 7 vjet u mori...

Partia Demokratike ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nga fillimi i vitit të ardhshëm nafta do të jetë falas për fermerët. Në...

“Sektori i bujqësisë më u braktisuri në 7 vjet, Rama paguan...

Kreu i opozitës Lulzim Basha, pas takimeve të zhvilluar me sipërmarrës të biznese në Lushnje, në një komunikim për mediat deklaroi se PD do...

Kodi Zgjedhor në Parlament/Bylykbashi mesazh mazhorancës: Nuk ka sistem që ta...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi, jep një mesazh të fortë para votimit të ndryshimeve në Kodin Zgjedhor në Kuvend. Në një...

“Rama po vulos shkëputjen e Tiranës nga Shkupi për negociatat me...

Ish-deputeti i PD Genc Pollo, duke iu referuar mbledhjes se dy qeverive diten e sotme, deklaron se kryeministri Edi Rama e shau BE-në gjoja...

Ekzekutimi mafioz në Elbasan, Berisha: Me vendosjen e Ballës në krye...

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon pas vrasjes së 50-vjeçarit Bujar Çela, i ekzekutuar mëngjesin e sotëm në Bradashesh të Elbasanit. Sipas Berishës, ministri de facto i...

Rikthimi i Edi Ramës tek bixhozi/PD pyet: Kush e detyroi Edi...

Partia Demokratike vijon te reagoje ashper sa i takon vendimit te menjehereshem te qeverise per te lejuar hapjen e kazinove. Nga selia blu, Enkelejd  Alibeaj...