“Mos e kthe 25 Prillin në referendum”, Rama i përgjigjet Metës: Ilir ti je thjesht Komandant i LSI!

0Shares
0

Pas komunikimit me median të presidentit Ilir Meta ka reaguar kryeministri Rama:

Rama në rrjetet sociale shkruan:

“Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria nuk ësntë në luftë dhe në kohë paqe Forcat e Armatosura nuk janë nën komandën e Presidentit të Republikës, i cili sipas Kushtetutës nuk komandon asgjë dhe askënd, po mishëron unitetin kombëtar dhe jo dasinë, sherrin, degradimin!”.

Presidenti, Ilir Meta, përsëriti edhe këtë të hënë apelin drejtuar mazhorancës për reflektim sa i takon ndryshimeve të miratuara në Kodin Zgjedhor nga Kuvendi dhe që presin firmën e tij për dekretim.

Duke vënë theksin se zbatimi i marrëveshjes së 5 qershorit është jetike jo vetëm për integrimin por edhe për paqen dhe stabilitetin e vendit, Kreu i Shtetit i paralajmëroi që ndryshojnë qasje dhe të mos e kthejnë 25 prillin në një referendum ku do të kenë kundër gjithë popullin.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje