Tag: meta

Replikat e forta/Meta-Ramës: Buburrec trendi, mos fol se as pampersat nuk...

Nuk ndalen përplasjet mes deklaratave ndërmjet presidentit Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mes dy drejtuesve kryesorë të shtetit sot pati akuza dhe batuta mes...

“Mos e kthe 25 Prillin në referendum”, Rama i përgjigjet Metës:...

Pas komunikimit me median të presidentit Ilir Meta ka reaguar kryeministri Rama: Rama në rrjetet sociale shkruan: “Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria...

“Thuaji popullit që je peng” Presidenca sqaron deklaratën e Metës: Kujt...

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e kryedemokratit Basha. Përgjigjja e Metës ‘Kur tha se Atij...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese, Meta zbulon emrat e 10 aplikantëve që...

Presidenti Ilir Meta këtë të premte i ka dërguar Këshillit të Emërimeve në Drejtësi listën e re me 10 kandidatë me qëllim plotësimin e...

Rama zbulon misterin e trëndafilit në maskë, thumbon Metën: Të vendosë...

Kryeministri Edi Rama ka treguar sot arsyen e vizatimit të një trëndafili me ngjyrë të kuqe në maskën që mban gjatë aktiviteteve të përditshme. Ndërkohë...

Rama: Presidenti mos ta vonojë kthimin e Kodit Zgjedhor, Meta i...

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta pas paralajmërimit të këtij të fundit se do i kthejë sërish në Kuvend ndryshimet në...

VIDEO/“Po e pres ballafaqimin me Ramën”, Meta: I kam borxh popullit,...

Presidenti, Ilir Meta, përsëriti nga Shkodra apelin drejtuar qeverisë për reflektim dhe zbatim të marrëveshjes së 5 qershorit. Para mediave, Meta tha se ai është...

“Leri batutat bajate”/Edhe Meta i kthen përgjigje Ramës: Nuk ka formulë...

Pas kryedemokratit, Lulzim Basha, edhe presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama, i cili ironizoi planin e kryedemokratit duke bere dhe batuta. Në reagimin...

AFATI/Presidenti Meta hap garën për vendin e lirë në Gjykatën Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar për të tretën here rishpalljen e thirrjes për paraqitjen e kandidaturave për plotësimin e vendit vakant gjyqtar në gjykatën...

Meta thirrje të fortë: Mjaft e degraduat Kuvendin, hapini listat 100%

Presidenti Ilir Meta i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të vendosin për hapjen e listave 100% për zgjedhjet e 25 prillit. Përmes një statusi...