Replikat e forta/Meta-Ramës: Buburrec trendi, mos fol se as pampersat nuk të bëjnë derman

0Shares
0

Nuk ndalen përplasjet mes deklaratave ndërmjet presidentit Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mes dy drejtuesve kryesorë të shtetit sot pati akuza dhe batuta mes tyre, duke akuzuar njëri-tjetrin për qëndrimin që mbajne.

Presidenca reagoi menjëherë ndaj deklaratës së Ramës se Meta nuk ishte komandant i FA-ve, por i LSI-së.

Buburrec Trendi, mos fol më për Kushtetutën, që e ke përdhosur si bandit nga viti 2008 e deri tani. Përndryshe, as pampersat s’të bëjnë derman! Thellohu e reflekto urgjent!, reagoi Tedi Blushi zëdhënësi i presidentit Meta.

Më herë kryeministri iu përgjigj Metës pas deklaratës së tij se kishte përgjegjësi si komandant i Forcave të Armatosura me këtë batutë: Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria nuk është në luftë dhe në kohë paqe Forcat e Armatosura nuk janë nën komandën e Presidentit të Republikës.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje