“Leri batutat bajate”/Edhe Meta i kthen përgjigje Ramës: Nuk ka formulë e marifet që të shpëton nga 25 prilli

Ndaje

Pas kryedemokratit, Lulzim Basha, edhe presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama, i cili ironizoi planin e kryedemokratit duke bere dhe batuta.

Në reagimin e tij shefi i qeverisë e konsideronte planin si një tramvaj me shalqinj që spiqen kurrë, ku Iliri isht makinist, ndërsa Monika faturino.

Kreu i shtetit, shkruan se Rama duhet t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit.

Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat bajate dhe të respektojë çdo pikë e presje të Marrëveshjes Historike të 5 Qershorit.

Shefin e pakicës së pakicës, nuk ka formulë e marifet që e shpëton nga data 25 prill. Por fajin për këtë situatë të rëndë psiqike, prapë e ka Opozita e Bashkuar. Se ajo e mësoi keq duke ja lënë fushën bosh për të kapur 100% të pushteteve”, shkruan Meta.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje