Tag: Basha

“Biznesi në Pogradec në gjendje të vështirë”, Basha: Qeveria ndau më...

Gjendjen shumë të vështirë të bzineseve të vogla dhe të turizmit në Pogradec, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e përcolli përmes një biznesi...

“Qeveria është dorëzuar”, apeli i Bashës për qytetarët: Mbrohuni vetë nga...

Ne nje komunikim live me qytetaret, Lulzim Basha ka treguar se kete fundjave do te jete ne Pogradec, ku do te zhvilloje takime me...

Basha jep detajet pas takimeve në Velipojë: Do heqim taksën e...

Kryedemokrati Lulzim Basha eshte takuar sot në Velipojë me sipërmarrës të sektorit të turizmit të zonës. Basha thote se me nisjen e sezonit turistik, në...

FOTO/Basha ndalon në Divjakë: Numri i pushuesve zero, operatorët paralajmërojnë mbyllje...

Kryedemokrati Basha ndaloi në Divjakë ku takoi sipërmarrës dhe operatorë turistikë, që sipas Bashes, po mendojnë seriozisht mbylljen e aktivitetit të tyre. Në çdo resort...

Hapja e ambasadës gjermane 30 vite më parë, Basha: 2 korriku,...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar me një mesazh 30-vjetorin e hapjes së ambasadës gjermane, ku u strehuan mijëra qytetarë shqiptarë për t’i ikur diktaturës. Në...

Gjermania merr kryesimin e BE, Basha: Mos humbasim kohë për plotësimin...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaron se marrja e kryesimit të Presidencës së BE nga Gjermania është një lajm i mirë për Shqipërinë. Sipas...

Zgjedhja e Elez Biberajt në krye të VOA, Basha e uron:...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, uroi gazetarin shqiptar të Zërit të Amerikës, Elez Biberaj, pêr funksionin e ri si drejtor në detyrë i Zërit...

Dhoma Amerikane konfirmon krizën e thellë ekonomike, Basha i shqetësuar por...

Kreu i PD, Lulzim Basha ka komentuar me shqetesim indeksin e besimit nga Dhoma Amerikane e Tregtisë për 2019 sa i përket klimës së...

FOTO/Basha zbulon detajet e takimeve në Shëngjin: Kriza ekonomike, as 10%...

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka qenë sot në Shëngjin ku ka zhvilluar takime me biznesin. Gjatë takimit është theksuar se as 10 përqind e...

Ndalesa e Bashës në Shëngjin: Gjysmë-paketat s’dhanë efekt gjatë pandemisë, thirrja...

Ndalesa e radhës per Lulzim Bashën ishte ne Shengjin, ne bizneset prane bregdetit. Basha konstaton se turizmi në Shëngjin më gjendje shumë të vështirë. Operatorët...