Tag: Basha

“Qëndro në shtëpi”, video sensibilizuese e kreut të PD, Basha: Është...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka dhënë një mesazh sensibilizues për qytetarët e këtij vendi, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi. Teksa ka postuar...

Këshilli i Sigurisë bën ‘bashkë’ Metën, Ramën dhe Bashën, ja detajet...

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga mbledhja online e Këshillit të Sigurisë Kombëtare. Në foto duket komunikimi mes kryeministrit Rama, liderit opozitar Lulzim...

Vendimi i BE për negociatat, reagojnë Basha dhe Meta: Mos humbasin...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit nga Këshilli i Ministrave të BE-së, që vendosi në një video-konferencë të zhvilluar të...

“Mbledh Këshillin e Sigurisë”, Basha i përgjigjet ftesës së Metës, pritet...

Kreu i Shtetit Ilir Meta njoftoi mbrëmjen e djeshme mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për situatën e shkaktuar nga përhapja e koronavirusit, ku tha...

Shqipërisë iu shtuan kushtet, Basha optimist: Mbështesim sërish nisjen e negociatave

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi me një mesazh në rrjetet sociale për propozimin që të nisin negociatat me kushte te shtuara me Shqipërinë. Basha...

VIDEO/Basha ‘zgjon’ qeverinë: Të gjitha paratë e taksapaguesve të shkojnë për...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një komunikimi drejtpërdrejtë nga selia blu, pak minuta më parë, ka shprehur ngushëllimet e tij të gjithë...

“Kjo është e rrezikshme”, Basha për grumbullimet: Na duhet një analizë...

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha, publikon në “Facebook” një foto të qytetarëve shqiptarë, që kanë mbushur sot rrugët dhe tregjet, për të bërë...

Balla fillon sulmet politike, Spaho i kthen përgjigje: Nuk doni që...

Diten e sotme, Taulant Balla ka rindezur debate politike, pasi beri disa sulme ndaj opozites, e cila prej disa ditesh eshte e fokusuar ne...

Basha letër OBSH-së: Ndihmojeni Shqipërinë me testet për virusin dhe pajisje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i ka kerkuar ndihmë për Shqipërinë Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Në një letër drejtuar sot drejtorit të Zyrës së...

Rama e sulmoi sërish/Reagon Basha: Sa keq për çdo shqiptar, kryeministri...

Vazhdojnë replikat në distancë mes kryetarit te opozites, Lulzim Bashës dhe kryeminsitrit Edi Rama, i cili perserit kokefortesine e tij, per te mos i...