FOTO/Basha prezanton platformën anti-oligarki: Ja si do t’i gjurmojmë dhe kthejmë paratë që iu janë marrë shqiptarëve

0Shares
0

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka prezantuar sot programin se si Partia Demokratike nesër në pushtet do të ndalojë afera të tilla korruptive si ajo e inceneratorëve.

“Nje ndër ligjet e para që do të miratohet & zbatohet nga qeveria e PD, ligji i ri anti-mafia. Duhen masa ekstreme për të zgjidhur këto lloj situatash ekstreme. Ska më ekstreme se kjo situatë ku jemi. Ligji i ri anti-mafia, çdo konçesion, tender, liçencë korruptive, në thyerje të ligjit është e pavlefshme. Ligji i ri anti-mafia, me efekt prapaveprues.
Zgjidhjen ne e kemi konceptuar te mekanizmi anti-mafia, qe vepron ndaj pasurive të kompanive, individëve të përfshirë në kontrata korruptive, të paligjshme.
Pasuritë e paligjshme sekuestrohen, pavarësisht nëse subjektet dënohen penalisht.
 Skemat korruptive, kompani të krijuara pak kohë para akordimit të kontratës.  Skemat korruptive, kompani pa përvojë në sektorin e kontratës së akorduar”,-shprehet Basha.

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

#LulzimBasha #LIVE – Bashkëbisedim me gazetarët

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 19 octobre 2020

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje