Tag: ekonomia

“Biznesi në Pogradec në gjendje të vështirë”, Basha: Qeveria ndau më...

Gjendjen shumë të vështirë të bzineseve të vogla dhe të turizmit në Pogradec, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e përcolli përmes një biznesi...

‘E thonë dhe raportet”, Tabaku: Shtatë vite korrupsion u kanë kushtuar...

Teksa adreson gjithmone problemet e shumta lidhur me ekonomine e vendit, ish-deputetja Jorida Tabaku, teksa ben llogarite, thote se plot 7 vite korrupsion u...

Basha me kreun e Konfindustrisë: Ja shqetësimet kryesore të industrialistëve, ne...

Gjatë bisedës me Administratorin e Përgjithshëm të Konfindustrisë (Konfederata e Industrive të Shqipërisë), z. Gjergj Buxhuku dhe bashkëpunëtorët e tij, kreu i opozites, Lulzim...

FOTO/Basha pas takimeve me fermerë në Sauk dhe Baldushk: Ky është...

Takimet që ka zhvuilluar me njerez të biznesit dhe fermerë në Sauk e Baldushk Kryetari Demokrat Lulzim Basha i ka shprendarë edhe ne faqen...

Ish-deputetja: Dy arsyet pse parashikohet që 50% e shqiptarëve të...

E perqendruar tek aspekti ekonomik, Jorida Tabaku na sjell pasqyrimin qe ajo i ben ekonomise shqiptare, me rastet reale nga vendi. Sipas ish-deputetes, ne jemi...

“Banka Botërore po jep alarmin”, Tabaku: Shqipëria do të kthehet 15...

Banka Botërore parashikon se gati 1/3 e të punësuarve në Shqipëri, të cilët janë të vetëpunësuar, rrezikojnë të humbasin biznesin dhe të ardhurat e...

Basha takim me përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë: Mbështesim propozimet...

Lulzim Basha ka pritur sot ne nje takim  përfaqësuesit e Dhomës Amerikane të Tregtisë – AmCham, z. Enio Jaco President i Bordit, Z. Alex...

Raporti i BERZH për ekonominë/Reagon Basha: Ramavirusi zgjodhi të paguajë oligarkët

Kryetari Basha iu referua të dhënave të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim e cila ka bërë parashikime për rënien ekonomike të shumë vendeve,...

“Jemi në pandemi ekonomike, Basha: Qeveria varfëroi shqiptarët! Dha më shumë...

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka akuzuar qeverinë se po shtynë vendin drejtë një krize të thellë ekonomike, ndërsa tha se gjatë këtyre javëve...

“Bujqësia pa asnjë ndihmë”,Salianji takon fermerët: Katastrofa ‘Rama’ më e keqe...

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, u takua në Lushnjë me shumë fermerë që ngrenë zërin kundër braktisjes nga qeveria në kohën më të...