Tag: Plani

FOTO/Basha prezanton platformën anti-oligarki: Ja si do t’i gjurmojmë dhe kthejmë...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka prezantuar sot programin se si Partia Demokratike nesër në pushtet do të ndalojë afera të tilla korruptive si...

“Bllokuan planin tonë për trajtimin e mbetjeve sepse donin mafian e...

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “ABC-ja e mëngjesit”, kryedemokrati Lulzim Basha, foli për PPP dhe koncensionet korruptive, ndërsa u shpreh se do ti...

Basha zbulon planet e qeverisë: Rama do emërojë si kryebashkiake të...

Në një konferencë për shtyp nga selia blu kreu i PD, Lulzim Basha zbuloi sipas tij  planin e qeverisë. Basha tha se po përgatitet që...

“Ja pse Rama nuk e ka dëgjuar planin tonë”, Basha: Nuk...

Kryetari i PD, Lulzim Basha paralajmëron se situata në vend po përkeqësohet. Në një dalje për mediat, kryedemokrati Basha tha se qeveria nuk ka...

Plani i Bashës/Rama merret me batutat: Tramvaj me shalqi që s’piqen,...

Teksa lideri I opozitës Lulzim Basha publikoi “Planin e Rimëkëmbjes”, kryeministri Edi Rama vijon të tallet. Pasi e quajti Bashën “shalqi me provë, i pangrënshëm”,...

“U bënë shumë gabime, këto 6 muaj do të jenë edhe...

Lideri i opozitës ishte sot në një vizitë në disa fasoneri në Vorë, nga ku theksoi se kryeministri sipas tij me gjuhën vulgare nuk...

8 shqiptarë “ngrenë në këmbë” policinë greke, si planifikuan arratisjen nga...

Kërcënimet nga një i burgosur shqiptar drejtuar Drejtorit të burgut të Korfuzit dhe informacioni që kishin shërbimet informative për drogë dhe armë brenda qelive,...

“Duhet mbështetje financiare”, Ish-deputeti: Qeveria pa plan për arsimin, ja çfarë...

Ne nje reagim te fundit, ish-deputeti Luçiano Boçi shprehet se qeveria është mjaftuar me publikimin e rregullave anti-covid që duhet t’i nënshtrohen nxënësit dhe...

Plani i PD-së/Basha: Vendit i duhet një ndryshim, do ta heqim...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha shprehet se taksa progresive e aplikuar nga qeveria Rama ka dështuar këto 7 vite duke rrënuar shqiptarët. Në një postim...

Mungesa e planit për hapjen e shkollave, PD: Çfarë do të...

Partia Demokratike denoncon sot heshtjen e qeverise sa i takon planit per rifillimin e shkollave, ne kushtet kur pandemia eshte ende mes nesh. Eksperti i...