Tag: Prezantim

VIDEO/Ambasadorja amerikane prezantohet për shqiptarët, ja mesazhet e forta që ajo...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka prezantuar tri prioritet e saj kryesore, gjatë detyrës si kryediplomate amerikane në vendin tonë. Video-mesazhi i...

“Dita më e lumtur e karrierës”, Alketa mes lotësh njofton se...

Fat të madh për Alketa Vejsiun. Moderatorja eshte një nga emrat që do të prezantojë Festivalin e Sanremos këtë vit. Lajmin e ka dhënë...

DETAJE/Paketa Anti-KÇK: Krijon një polici dhe hetuesi personale të kryeministrit

Teksa prezantonte vetë ai, gjithë platformën me te cilen mendon se do të luftojë krimin e organizuar, ne kemi zbuluar se çfarë përmban ky...

FOTO/Prezantohet kartëmonedha e re shqiptare, hidhet në treg shumë shpejt

Banka e Shqipërisë  ka bere prezantimin e serisë së re të Kartëmonedhave Shqiptare. "Pas më shumë se 20 vitesh, dizajni i kartëmonedhave të qarkullimit vjen i...

Prezantohet “Karta e Studentit”, ja si aplikohet dhe çfarë përfitojnë të...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë prezantuar sot ‘Kartën e Studentit, një prej kerkesave kryesore te studenteve gjatë...

Shkodër, prezantohet “Fjalori etimologjik i gjuhës shqipe” i Kolec Topalli

Gjendja jo e mirë shëndetësore nuk e lejoi të ishte i pranishëm fizikisht, por përpara pedagogëve, studiuesve, historianeve dhe studenteve të Shkodrës u prezantua...

Vetting-u në polici “me bazë të gjerë”, Xhafaj: Ja kush do...

Në komisionin e Sigurisë për projektligji për Vetting-un në polici, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj theksoi se synim është evidentimi i personave të inkriminuar...

EMRI & CV-ja/ Kryeprokuroja prezanton kreun e Prokurorisë së Tiranës

Prokurorja e Përgjithshme, Arta Marku, prezantoi sot drejtuesin e ri, të caktuar në drejtim të Prokurorisë së Tiranës. Ai është Dritan Rreshka, i cili zëvendësoi...

VIDEO/ Marina Vjollca, së shpejti në ekranin e televizionit të ri

Më katër shtator, Televizioni Klan nis sezonin e tij të rinj ku nuk do të mungojnë edhe disa emra të rinj, mes tyre edhe...