Tag: Prezantim

FOTO/Basha prezanton platformën anti-oligarki: Ja si do t’i gjurmojmë dhe kthejmë...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka prezantuar sot programin se si Partia Demokratike nesër në pushtet do të ndalojë afera të tilla korruptive si...

Mediat italiane: Alketa Vejsiu do të rikthehet në Sanremo, por me...

Duket se pas suksesit që mori teksa u ngjit në skenën madhështore të “Sanremos”, Alketa Vejsiu do të kthehet aty sërish. Lajmin e kanë bërë...

VIDEO/Japin sinjalet e para se do të hyjnë në zgjedhje, kush...

Pergatitjet e para per zgjedhjet e ardhshme duket se kane nisur, kjo pas diskutimeve qe Presidenti Meta pati me kreret e partive politike per...

Meta njofton konferencë urgjente, zbardhet dhe platforma e tij me 14...

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar mediat se do të dalë në një konferencë ditën e sotme në orën 12:00. Ndërkohë që vetëm pak minuta më...

VIDEO/Rama ‘vihet në siklet’ pas kritikave, prezanton pas disa javësh Komitetin...

Kryeministri Edi Rama nuk dha emra anëtarësh, apo emrin e drejtuesit të Komitetit kur eshte pyetur per dite te tera nga gazetaret dhe jo...

VIDEO/Ambasadorja amerikane prezantohet për shqiptarët, ja mesazhet e forta që ajo...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka prezantuar tri prioritet e saj kryesore, gjatë detyrës si kryediplomate amerikane në vendin tonë. Video-mesazhi i...

“Dita më e lumtur e karrierës”, Alketa mes lotësh njofton se...

Fat të madh për Alketa Vejsiun. Moderatorja eshte një nga emrat që do të prezantojë Festivalin e Sanremos këtë vit. Lajmin e ka dhënë...

DETAJE/Paketa Anti-KÇK: Krijon një polici dhe hetuesi personale të kryeministrit

Teksa prezantonte vetë ai, gjithë platformën me te cilen mendon se do të luftojë krimin e organizuar, ne kemi zbuluar se çfarë përmban ky...

FOTO/Prezantohet kartëmonedha e re shqiptare, hidhet në treg shumë shpejt

Banka e Shqipërisë  ka bere prezantimin e serisë së re të Kartëmonedhave Shqiptare. "Pas më shumë se 20 vitesh, dizajni i kartëmonedhave të qarkullimit vjen i...

Prezantohet “Karta e Studentit”, ja si aplikohet dhe çfarë përfitojnë të...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kanë prezantuar sot ‘Kartën e Studentit, një prej kerkesave kryesore te studenteve gjatë...