“Thuaji popullit që je peng” Presidenca sqaron deklaratën e Metës: Kujt i drejtohej apeli, Bashës apo Ramës

0Shares
0

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e kryedemokratit Basha.

Përgjigjja e Metës ‘Kur tha se Atij zotërisë i them përpiqu të bësh aq sa bëri Izetbegoviçi kur e morën peng. Thuaji popullit që je peng dhe vazhdo punën tënde. Këtë popull dhe këtë vend nuk e merr askush më” ngriti dyshime se kujt i adresohej apeli i kreut të shtetit, kreut të PD-së apo kryeministrit Rama.

Për të sqaruar cdo paqartësi, zëdhënësi i presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi reagoi përmes një statusi n facebook, ndërsa shkruan se apeli i kreut të shtetit adresohet për kryeministrin Rama.

“Një sqarim për të gjithë kolegët e nderuar gazetarë: Referenca për “pengun” i adresohet direkt Kryeministrit ende në detyrë që duhet të heqë urgjentisht dorë nga pengmarrja e së ardhmes europiane të Shqipërisë!  Kjo është e qartë!” shkruan Blushi në një postim në facebook.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje