Tag: PENG

“Thuaji popullit që je peng” Presidenca sqaron deklaratën e Metës: Kujt...

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e kryedemokratit Basha. Përgjigjja e Metës ‘Kur tha se Atij...

Morën peng maqedonasin dhe i kërkuan 250 mijë euro, policia jep...

Policia e Tiranës ka goditur një rast të heqjes së padrejtë të lirisë dhe shtrëngimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e...

Zbardhen detajet e para, si ju zu pritë dhe si u...

Zbardhen detajet e para për grabitjen e një biznesmeni në shtëpinë e tij në Durrës. Mësohet se tre persona të paidentifikuar dhe me maska në...

Tmerr në Durrës, maskat grabisin dhe lidhin familjen e biznesmenit

Persona të paidentifikuar dhe me maska në kokë kanë grabitur një biznesmen në Shkozet të Durrësit, ndërsa nga të dhënat e para thuhet se...

DETAJE/Mori peng ish-gruan, pranga lushnjarit, në kërkim bashkëpunëtori i tij

Policia  ka arrestuar Marjus Musaka i cili mori peng ish-gruan e tij. Ngjarja ndodhi në fshatin Zhamë ku shtetasi Marjus Musaku ka marrë forcërisht...

Mbante peng djalin 17 vjeçar, gjykata jep dënimin për të sëmurin...

Sot Gjykata e Rrethit Berat ka vendosur masën e dënimit për  42 vjeçarin që mbante peng djalin e tij. Admir Duro mbajti peng për disa...

VIDEO/Berat, babai kërcënon djalin 10 vjeçar në banesë, nuk e lejon...

Një 40 vjeçar nga lagja " 30 Vjetori" e qytetit te Beratit mban peng djalin e tij 10 vjeçar, duke mos e lejuar të...

Londër, një burrë shkakton terror, i armatosur merr peng disa persona

Disa persona janë marrë peng me armë nga një burrë. Ngjarja ka ndodhur në Warwickshir, Londër.  Sipas raportimeve të medieve lokale, burri i armatosur...

DENONCIMI/ “Sajmir Tahiri ka marrë peng Edi Ramën”

"Pengmarrje! Rama dorëzohet para Tahirit!          Rama lobon fuqishëm pranë segmentesh të caktuara të opozitës për të votuar kundër arrestimit të Saimir...

I morën djalin peng, çfarë u bëri çobani grek trafikantëve shqiptarë

Prej 10 ditësh, 35-vjeçari grek nga Sideri i Thesprotisë mbahet peng në malet në kufi me Shqipërinë. Kështu transmetojnë mediat lokale. Policia greke ka kërkuar ndihmën...