Tag: Rama

Replikat e forta/Meta-Ramës: Buburrec trendi, mos fol se as pampersat nuk...

Nuk ndalen përplasjet mes deklaratave ndërmjet presidentit Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mes dy drejtuesve kryesorë të shtetit sot pati akuza dhe batuta mes...

“Mos e kthe 25 Prillin në referendum”, Rama i përgjigjet Metës:...

Pas komunikimit me median të presidentit Ilir Meta ka reaguar kryeministri Rama: Rama në rrjetet sociale shkruan: “Ilir ti je thjesht Komandant i LSI sepse Shqipëria...

“Thuaji popullit që je peng” Presidenca sqaron deklaratën e Metës: Kujt...

Presidenca ka sqaruar deklaratën e kreut të shtetit sa i takon përgjigjes lidhur me qëndrimet e kryedemokratit Basha. Përgjigjja e Metës ‘Kur tha se Atij...

“Bllokuan planin tonë për trajtimin e mbetjeve sepse donin mafian e...

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “ABC-ja e mëngjesit”, kryedemokrati Lulzim Basha, foli për PPP dhe koncensionet korruptive, ndërsa u shpreh se do ti...

Përplasje virtuale/Rama pa argumenta, Basha ultimatum: Vendi i mbytur nga plehrat,...

Ka reaguar kryeministri Rama pas daljes me gazetarët të kreut të opozitës, Lulzim Basha ditën e stme. Permes një postimi në Twitter, Rama shkruan se...

Basha akuza të forta në konferencë: Rama kërcen “pupthi” për t’u...

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka akuzuar qeverinë si një gjobvënëse ndaj qytetarve, bizneseve dhe këdo vetëm e vetëm që mos marrë masa...

Rama ‘harron’ maskën, por zbulon për herë të parë mënyrën si...

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot në një konferencë, platformën online “Deputeti që duam”. Rama u shpreh se janë të mirëpritur në PS të gjithë...

“Hajdut i mafias së plehrave”/Basha i kthehet Ramës: Pas çdo dhimbje...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi pasi kryeministri Edi Rama iu përgjigj për çështjen e aferës 400 milionë euro të inceneratorëve të mbetjeve. “Dhimbjet e...

Dita e parë me maska/Rama i kënaqur: Më mirë ky taksirat...

Kryeministri Edi Rama duket mjaft i kënaqur me reagimin e qytetarëve në ditën e parë të vendimit të ri për maska me detyrim në...

‘Plas’ mes liderëve/Basha i kundërpërgjigjet akuzave të Ramës: 75 mln euro...

Pasi hodhi akuza ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha, ka ardhur përgjigja e këtij të fundit ndaj kryeministrit Edi Rama. Sipas Bashës, Rama ka dhënë...