Tag: Rama

Rama mbledh në kryeministri kryetarët e bashkive, çfarë po diskutohet

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me kryetarët e 60 bashkive në vend që drejtohen nga PS ku në fokus ka qenë organizimi i...

Rama pranon të takojë për herë të dytë opozitën parlamentare

Kryeministri Edi Rama ka pranuar takimin me opozitën parlamentare. Ai do të takojë sot për herë të dytë Murrizin, Stojkun dhe Musain, në orën 19:00. Më...

“Në Kosovë duhen zgjedhje të reja, vetëm presidenti i ri i...

Nga Aleksander Biberaj HASHIM THACI DHE EDI RAMA DUHET TE JAPIN DOREHEQJE DHE TE GJYKOHEN PER TRADHETI KOMBETAR! QEVERIA HOTI E PROJEKTUAR NGA HASHIM THACI...

“Turp për BE”, Rama tani kthehet në ‘avokat’ të Kosovës: Vuçiç...

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët të mbajtur ditën e sotme me kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti u shpreh se Bashkimi Evropian nuk...

Rama i përgjigjet thirrjes së Bardhit: Nuk keni asnjë tagër ti...

Duke folur nga foltorja e Kuvendit për çështjen e Reformës Zgjedhore, kryeministri Rama i ka kthyer pergjigje sekretarit te pergjithshem te PD, i cili...

FOTO/Publikohet ‘numri i Ramës i burgosur’, Ish-ministri: Prokuroria të nisë verifikimet

Publiku shqiptar mbremjen e djeshme u njoh me nje detaj qe nuk dihej me pare. Koleksionisti i njohur Gjergji Thimo bëri nëj deklaratë të...

E FUNDIT/Rama mbyll vizitoren dy-ditore: Jam këtu për të mbështetur Kosovën,...

Kryeministri Rama në konferencën për shtyp e cila po zhvillohet në Prishtinë në mbyllje të vizitës, u shpreh se ndodhet në Kosovë për t’i...

Rama nis turin e takimeve në Kosovë: Në Prishtinë për të...

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme Prishtinën. Në fokus të kësaj vizite zyrtare pritej që të ishte situata në vend pas aktakuzave...

FOTO/Kujtim Gjuzi përjashtohet nga Parlamenti, vendimi lidhet me kryeministrin Rama

Deputeti Kujtim Gjuzi është përjashtuar me 10 ditë nga komisionet dhe seancat plenare, pasi i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama në parlament. Në vendimin thuhet...

Rama paralajmëroi për distancimin, Vokshi: Të shpjegojë pse ligji nuk paska...

Albana Vokshi, ish-deputetja e PD, ka reaguar ndaj manifestimeve të fuqishme në rrjetet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, me takime, me foto, me video. ...