Rama ‘udhëzon’ SPAK: Nuk janë politikanët koka e korrupsionit, duhet të ndëshkohen gjyqtarët dhe prokurorët

0Shares
0

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij në konferencën që po zhvillohet kundër korrupsionit. Kreu i qeverisë është shprehur se lufta kundër korrupsionit në Shqipëri  nisi me zbatimin e Reformës në Drejtësi.

Sipas tij, te korruptuar jane gjyqtaret dhe prokuroret, dhe jo zyrtaret apo politikanet, dhe ndeshkimi duhet te filloje me ta.

“Beteja këtu është beteja për ta filluar nga koka. Koka e korrupsionit në Shqipëri nuk janë politikanet, nuk kanë qenë politikanët, pavarësisht se kanë qenë pjesë. Koka ka qenë korporata e këtyre gjykatësve dhe prokurorëve që ndëshkimin e drejtësisë e kanë përdorur për hesape që nuk kanë të bëjnë me hesapet e shtetit. Po të mos ishin këta nuk do ishte as korrupsioni spektakël dhe vrastar i politikanëve”, u shpreh Rama.

Teksa foli për sfidat e SPAK, kreu i qeverisë u shpreh se nëse SPAK nuk dënon gjyqtarët dhe prokurorët, atëherë misioni i tij ka dështuar.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/407703457299766/

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje