Tag: Rama

FOTO/Kujtim Gjuzi përjashtohet nga Parlamenti, vendimi lidhet me kryeministrin Rama

Deputeti Kujtim Gjuzi është përjashtuar me 10 ditë nga komisionet dhe seancat plenare, pasi i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama në parlament. Në vendimin thuhet...

Rama paralajmëroi për distancimin, Vokshi: Të shpjegojë pse ligji nuk paska...

Albana Vokshi, ish-deputetja e PD, ka reaguar ndaj manifestimeve të fuqishme në rrjetet sociale të kryebashkiakut Erion Veliaj, me takime, me foto, me video. ...

Rama prezanton kryenegociatorin e Shqipërisë me BE, thumbon Metën për zgjedhjen

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar sot përpara mediave kryenegociatorin për Integrimin e vendit Zef Mazin, një diplomat karriere, që ka punuar edhe në institucione...

Rama ‘nxjerr kokën’ për reformën zgjedhore, del kundër koalicioneve: Është një...

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit u shpreh se listat e hapura nuk janë zgjidhje dhe nuk kanë për të sjellë cilësi në...

Ish-deputetja publikon pamjet: Kush po e përhap virusin dhe për çfarë...

Ish- deputetja e PD, Grida Duma ka publikuar një video duke iu përgjigjur akuzave të Ramës se opozita me tubimet dhe mosrespektimi i masave...

Rama siguron Durrësin: Nuk do të ketë hedhje plehrash në asnjë...

Kryeministri Edi Rama siguron banorët e Durrësit se s'do të ketë hedhje plehrash në asnjë zonë të bashkisë në këtë fazë tranzicioni. "Në vend që...

Ambasadori austriak në Tiranë kundra Edi Ramës për kushtet e BE,...

Shqiperise i jane vendosur 15 kushte per te plotesuar, para se te nisin bisedimet zyrtare per tu anetaresuar ne BE. Sakaq, sot doli dhe rekomandimi...

Amnistia fiskale, Tabaku e shpjegon hapur: Rama do të na shndërrojë...

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka bërë një deklaratë për shtyp ku është shprehur se amnistia fiskale e Edi Ramës do ta shëndërroj Shqipërinë në lavatriçen...

VIDEO/PD i kujton Ramës premtimet për Thumanën: Nuk ka punuar askush...

Thumana, pas tërmetit të 26 Nëntorit,  vijon të mbetet një grumbull mbetjesh, të godinave të rrënuara. Nga Partia Demokratike ka nje reagim lidhur me kete...

“Paketa e tretë’/Rama riposton videon e PD dhe i quan gënjeshtra:...

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ripostuar një video të publikuar nga Partia Demokratike, e cila e akuzon se nuk e ka miratuar paketën...