Gafa e Ramës me shifrat, Tabaku kap gabimin: Se si mund te jete 60 me e madhe se 70 vetëm Edi Rama e di

0Shares
0

Ish-deputetja Jorida Tabaku ka kapur gafen e Edi Rames, ne postimin e tij te fundit teksa shprehej se ne qeverine Berisha borxhi publik ishte me i larte se ai.

Tabaku e kap ne gabim, duke e pyetur sesi mund te jete 60 me e madhe se 70 ne statistikat qe ai sjell.

“Kur çdo gjë që shkruhet në zyrën e propagandës e ka për bazë gënjeshtrën nuk mund t’u thuash shqiptarëve të vërtetën. Vetëm për një gënjeshtar mund të jetë 60 më e madhe se sa 70. Kur bëhet fjalë për të bërë llogaritë e tyre për paratë që fusin në xhep nga taksat e shqiptarëve, nuk bëjnë gabime por kur flasin për shqiptarët I bëjnë gabimet me qëllim për të mashtruar. Borxhi real që kanë sot shqiptarët përfshirë edhe vlerën e detyrimeve të prapambetura dhe PPP-të është 97% e e PBB-së pra 13 mld euro.

Moto e qeverisë dhe veçanërisht kryetarit të saj është e qartë “Rro për te vjedhur! Rro për të mashtruar”,-shkruan ish-deputetja.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje