“Hajdut i mafias së plehrave”/Basha i kthehet Ramës: Pas çdo dhimbje e vuajtje të shqiptarëve qëndron një vjedhje e jotja

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha reagoi pasi kryeministri Edi Rama iu përgjigj për çështjen e aferës 400 milionë euro të inceneratorëve të mbetjeve.

“Dhimbjet e shqiptarëve që ke zhytur në skamje e nuk kanë mundësi as për ilaçe, shëndetësia në kolaps, ekonomia në krizë, zbrazja e vendit nga rinia për ty është dasëm o hajduti i mafias së plehrave. Pas çdo dhimbje dhe vuajtje të shqiptarëve qëndron një vjedhje e jotja,” shkruan Basha.

Më herët, kreu i opozitës i bëri thirrje SPAK që të justifikojë ekzistencën duke hetuar këtë çështje.

/DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje