Tag: Lulzim Basha

Basha zbulon ofertën e Ramës: Më dërguan ndërmjetës për të bërë...

“Ti kryeministër, unë president, vetëm të heqim koalicionet”, Basha zbulon për hërë të parë mesazhet e Edi Ramës për pazar: Edi Ramës nuk i...

REPLIKA/Basha i përgjigjet deklaratave të kryeminsitrit: Rama prishi marrëveshjen e 5...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot se marrëveshja politike e arritur me Partinë Socialiste është prishur. Sipas kreut të opozitës, Lulzim Basha me qëndrimin...

Basha me Dhomën Gjermane të Tregtisë: 5 shtyllat e planit që...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot përfaqësuesit e Dhomës Gjermane të Tregtisë, të cilët i njohu edhe programin ekonomik qeverisës të PD. Zoti...

Një “KOP” i ri, Basha flet për hapjen e PD. Si...

Një “KOP” i ri, apo dicka krejt tjeter. Kreu i PD, Lulzim Basha foli për hapjen e PD drejt ideve te reja. Çani: KOP-i i...

“Eshtë ditë feste për ta”, Basha zbulon emrat dhe i uron:...

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka hedhur sot akuza ndaj “tre bashkëpronarëve të landifillit të Sharrës”, konkretisht sipas tij, Ramën, Ahmetajn dhe Veliajn si...

Basha takim me qytetarët tek Unaza e Re: RAMAVIRUSI i çoi...

Banorë dhe sipërmarrës të vegjël në zonën e Unazës së Re me të cilët bisedoi Lulzim Basha sot, i treguan se e kanë të...

VIDEO/Basha thirrje biznesmenëve: Mbani shënim emrat e atyre që ju terrorizojnë...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka vijuar takimet me biznesin dhe banoret ne zonen e Saukut kete here, teksa ka evidentuar probleme qe i...

“Banorët në Ndroq mes vështirësish”, Basha optimist: Plani ynë konkret për...

Duke qendruar per disa ore me banorët në zonën e Ndroqit, Basha mesoi disa prej veshtiresive te tyre. Sipas kryedemokratit, zona nuk ka asnjë subvencion,...

“Jemi në prag falimentimi”, Bizneset në Vlorë i ankohen Bashës: Ja...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha u takua me dhjetëra biznese në Vlorë, të cilët shohin se e kanë falimentimin në prag. Dyqanet bosh, hotelet...

Basha zgjedh Vloren per ditelindje, urimi: Te presim se shpejti te...

Kreu i opozites Lulzim Basha ka vendosur te ndaje torten e ditelindjes ne Vlore. Pas disa takimeve ai eshte relaksuar me demokratet vlonjate ndersa...