Tag: Lulzim Basha

VIDEO/Basha urim të veçantë për nisjen e shkollës, porosia e tij...

Nje urim per nxenesit e shkollave e ka dhene dhe kreu i opozites Lulzim Basha. Me një shënim në facebook, ku ka postuar edhe një...

Lefter Maliqi shpërndan videon e Bashës: Kryeministri i ardhshëm do sjellë...

Deputeti Lefter Maliqi me anë të një statusi në “Facebook” ka shpërndarë një video, ku shfaqet së bashku me Lulzim Bashën në një tubim. Maliqi...

Premtimi për rritjen e rrogave, Basha thirrje Ramës: Jepu 1000 eurot...

Pas premtimit të kryeministrit Edi Rama, dje nga Spitali Infektiv, se do të rrisë në mënyrë të konsiderueshme pagat për të gjithë mjekët dhe...

Thirrja e Bashës: Të përcaktohen fondet për vaksinën anti-covid, urgjente nisja...

Lideri i opozites eshte nje hap para me strategjine dhe planet sa i takon perballimit te epidemise. Ai ka kerkuar sot qe qeveria te...

Vaksinimi kundër gripit falas, Basha e propozoi që në korrik, ja...

Strategjia për përballimin e pandemisë në vjeshtë dhe dimer, e prezantuar dje nga Ministrja e Shëndetësisë, është një hap i vonuar dhe jo i...

FOTO/Basha tregon realitetin në Manzë: 10 muaj pas tërmetit banorët janë...

Ne fokusin e Lulzim Bashes vijojne te jene dhe familjet e demtuara nga termeti i 26 Nentorit. Basha ka treguar se ka vizituar Manzen...

“Poeti i pavdeksisë”/Basha poston vargjet e Havzi Nelës në 32 vjetorin...

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar sot në 32 vjetorin e varjes së tij, poetin disident Havzi Nela. Postimi në Twitter i kreut të opozitës, Lulzim...

Basha zbulon ofertën e Ramës: Më dërguan ndërmjetës për të bërë...

“Ti kryeministër, unë president, vetëm të heqim koalicionet”, Basha zbulon për hërë të parë mesazhet e Edi Ramës për pazar: Edi Ramës nuk i...

REPLIKA/Basha i përgjigjet deklaratave të kryeminsitrit: Rama prishi marrëveshjen e 5...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha deklaroi sot se marrëveshja politike e arritur me Partinë Socialiste është prishur. Sipas kreut të opozitës, Lulzim Basha me qëndrimin...

Basha me Dhomën Gjermane të Tregtisë: 5 shtyllat e planit që...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot përfaqësuesit e Dhomës Gjermane të Tregtisë, të cilët i njohu edhe programin ekonomik qeverisës të PD. Zoti...